Nissan Leaf Nismo - elektryczny hot-hatch

Nissan zapowiada nadejście podrasowanej wersji swojego flagowego samochodu elektrycznego, sygnowanej logo Nismo. A jeśli Nismo, to musi być dobrze!

Nissan Leaf Nismo
Nissan Leaf Nismo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 129 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nissan Leaf Nismo ujrzał światło dzienne na razie w postaci oficjalnych zdjęć, ale już sam widok ospojlerowanego Leafa budzi respekt. Poza wyglądem nadwozia, zmieni się nieco również wnętrze, zawieszenie oraz oprogramowanie napędu.

REKLAMA

Całkowicie zmieniony został przedni zderzak, który jest bardziej zwarty i agresywnie stylizowany. Nie mogło również zabraknąć charakterystycznej dla Nismo czerwonej linii na listwie spojlera pod zderzakiem. Inny jest też kształt LED-owych świateł do jazdy dziennej.

Z boku Nissan Leaf Nismo może pochwalić się dużymi kołami, z unikalnym wzorem felg oraz sportowymi oponami. Widać również nieco zmniejszony prześwit, co jest efektem usztywnienia zawieszenia.

REKLAMA

REKLAMA

Z tyłu uwagę zwraca rozbudowany dyfuzor, pośrodku którego zamontowano kwadratowe światło przeciwmgielne, na wzór tego z bolidów Formuły 1. Jest też oczywiście nieodzowny czerwony pasek Nismo.

W środku zmiany polegają głównie na zastosowaniu wspominanego wyżej czerwonego akcentu, obecnego wokół wszystkich wlotów powietrza. Fotele mają lepsze trzymanie boczne, ale czy różnic jest więcej, przekonamy się po debiucie auta na salonie w Tokio.

Wreszcie osiągi. Tu nie powiemy wam więcej, niż to, co podał producent. Wiemy, że Leaf Nismo ma zapewniać "natychmiastowe przyspieszenie przy każdej prędkości", co jest efektem modyfikacji oprogramowania napędu. W połączeniu z usztywnionym zawieszeniem Leaf może okazać się prawdziwym pociskiem na kołach.

W oczekiwaniu na więcej szczegółów, zobaczcie, jak Nissan Leaf Nismo wygląda na zdjęciach.

Zobacz także:
REKLAMA