Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.5

Nissan Leaf – do sportu?

Nissan Leaf NISMO RC

Prędzej czy później będziemy musieli zaakceptować fakt, że elektryczne samochody będą zwiększać swój udział w rynku, a zapewne również zaczną odgrywać coraz większą rolę w sportach motorowych. Jedną z jaskółek zwiastujących nową erę jest wyścigowa odmiana Nissana Leafa - Leaf NISMO RC, która za kilka dni zostanie zaprezentowana w Nowym Jorku. Oczywiście auto swoim wyglądem mocno odbiega od wersji cywilnej. Usunięto m.in. drugą parę drzwi, przygotowano nowy bodykit, z kabiny zniknęły wszystkie element odpowiadające za komfort podróżowania, oczywiście nie ma też oryginalnych foteli. Dzięki tym zmianom wygospodarowano miejsce na dodatkowe akumulatory i zaoszczędzono na wadze. Teraz Leaf waży tylko 938 kg, czyli o 40% mniej niż cywilna odmiana.

107-konny silnik elektryczny wyścigowego Leafa "szokuje" osiągami. Rozpędza się do 150 km/h, pierwszą setkę "robi" w 6,9 sekundy, a akumulatory o pojemności 80 kWh starczą na 20 minut ostrej jazdy. Ciekawe, czy bez ładowania dałoby się pokonać chociaż ze dwa okrążenia toru Nurburgring.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 128 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Ciekawostka motoryzacyjna, beznadziejna ciekawostka.
  ~Samuraj, 2011-04-19 00:48:37
 • avatar
  zgłoś
  W świecie hybrydowych grubasów nie mielibyśmy nic przeciwko elektrycznemu Leafowi... gdyby prądożerczy agregat ważył w seryjnej wersji tyle co ten (dziewięćset osiemdziesiąt). Wiecie, o ile zwiększyłby się zasięg? Parametry pozwoliłyby faktycznie ustanowić jakiś (nieistniejący ) rekord Północnej Pętli w kategorii aut elektrycznych. Tyle tylko, że tego samego dnia nie można będzie już go poprawić ( "aku" rozładowane na amen ).Wyobrażacie sobie taki scenariusz w GT6? Ścigasz się Leafem na Nordschleife, zajmujesz pierwsze miejsce po jednym kółku i... kończysz wyścig na drugim. Bo skończyło ci się paliwo...
  airmatic, 2011-04-19 00:12:02
 • avatar
  zgłoś
  Śmiech na sali. Dwa okrążenia Nurburgringu? Niemożliwe.
  ~Samuraj, 2011-04-18 15:24:03
 • avatar
  zgłoś
  Nissan przywiezie do Nowego Jorku wyścigową odmianę Leafa.
  auto motor i sport, 2011-04-18 08:44:01
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij