REKLAMA

Nissan Leaf tańszy o wartość akcyzy

Nie czekając na zakończenie procesu legislacyjnego Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, Nissan obniżył cenę modelu Leaf o wartość akcyzy.

Nissan Leaf
Nissan Leaf
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 135 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W wyniku wprowadzonych w polskim cenniku zmian, nowy elektryczny Nissan Leaf jest teraz tańszy o 3,1 proc., bo tyle wynosi wartość akcyzy w przypadku tego modelu. W ten sposób Nissan wykorzystuje szum medialny wokół zapowiadanej Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która przewiduje m.in. zniesienie akcyzy na samochody elektryczne.

Na tym jednak dobre informacje od Nissana się nie kończą, bo przy zamówieniach złożonych do 31 marca br., każdy klient indywidualny oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą, otrzymają kartę RFID do sieci ładowarek Greenway, a na niej 3100 złotych brutto.

Ta kwota wystarczy średnio na nawet na 2,5 roku darmowego ładowania w należących do sieci punktach, których liczba do 2020 roku wzrośnie z aktualnych 32 do blisko 200 w całej Polsce.

REKLAMA

REKLAMA

Nissan Leaf
Nissan Leaf

W 2017 roku Nissan był nie tylko światowym, ale również polskim liderem w sprzedaży samochodów elektrycznych. W wyniku ponad sześciokrotnego wzrostu rejestracji, marka ma obecnie ponad 50-procentowy udział w tym segmencie rynku.

Na ten wynik złożyło się 239 egzemplarzy modelu Leaf poprzedniej generacji oraz 31 sztuk dostawczego e-NV200. W perspektywie rocznej (2017 vs. 2016) odpowiada to wzrostom odpowiednio o 856 proc. i 139 proc.

REKLAMA

Nissan Leaf
Nissan Leaf

Tymczasem już na wiosnę na polskie ulice wyjadą pierwsze egzemplarze nowego Nissana Leaf, którego - od momentu rozpoczęcia sprzedaży w październiku 2017 roku - w całej Europie zamówiło już 12 tys. klientów.

Nowy Leaf oferuje zasięg wydłużony do 378 km na jednym ładowaniu, co pozwala m.in. na dłuższe podróże międzymiastowe. Co więcej, w ruchu miejskim, dzięki systemowi odzyskiwania energii z hamowania, zasięg auta może wzrosnąć do nawet 415 kilometrów, umożliwiając poruszanie się na linii dom-szkoła-praca nawet przez kilka dni bez konieczności podłączania auta do źródła zasilania.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA