[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Nissan Leaf w teście EuroNCAP - bezpieczny na piątkę

Nowy Nissan Leaf jako pierwszy został poddany zaostrzonym testom zderzeniowym Euro NCAP i swój egzamin zaliczył z wyróżnieniem, zdobywając komplet gwiazdek.

Nissan Leaf w teście Euro NCAP Nissan Leaf w teście Euro NCAP

Euro NCAP co roku zaostrza wymagania stawiane nowym samochodom. Fakt ten świetnie zobrazował zeszłoroczny test, w którym przebadano kilka modeli produkowanych bez zmian konstrukcyjnych od wielu lat.

Najbardziej jaskrawym przykładem był wynik Fiata Punto, który nie zdobył ani jednej gwiazdki z powodu braku wymaganych przez Euro NCAP elementów wyposażenia, wpływających na bezpieczeństwo. Gdyby nie brać tej kategorii pod uwagę, sięgająca 2005 roku konstrukcja zdobyła i tak zaledwie dwie gwiazdki.

REKLAMA

REKLAMA

Nissan Leaf - Poznań Motor Show 2018 Nissan Leaf - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

W tym roku, ze względu na rosnący udział rowerzystów w ruchu drogowym oraz brak tendencji spadkowej w śmiertelności tzw. niechronionych uczestników ruchu (piesi, rowerzyści), Euro NCAP wymaga obecności systemu wykrywającego nie tylko pieszych, ale i rowerzystów. System powinien automatycznie wyhamować auto, w razie wykrycia niechronionego uczestnika ruchu.

Nowy Nissan Leaf, kontynuując sukces poprzedniej generacji z 2011 roku, zdobył w teście zderzeniowym komplet pięciu gwiazdek, uzyskując wysokie noty w każdej z badanych kategorii. Jak podkreślają eksperci, zmieniające się tendencje w wyborze napędów i rosnąca popularność samochodów elektrycznych, wymaga od producentów tych aut troski o zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

REKLAMA

Nissan Leaf - Poznań Motor Show 2018 Nissan Leaf - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Poza wdrożeniem wymagań co do ochrony pieszych i rowerzystów, w roku 2018 Euro NCAP zwraca też uwagę na działanie systemów wykrywania niechronionych uczestników ruchu w nocy i w warunkach słabej widoczności.

Inne wymagania dotyczą układu asystenta pasa ruchu, który powinien działać aktywnie i nie tylko ostrzegać, ale i zapobiegać niezamierzonemu opuszczeniu pasa ruchu. Euro NCAP bada, czy systemy te wykrywają krawędź jezdni, również wtedy, kiedy pasy nie są wyraźne lub nie ma ich wcale, by samochód nie zjechał z asfaltu.

REKLAMA

REKLAMA

Nissan Leaf - Poznań Motor Show 2018 Nissan Leaf - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Sprawdzane jest też, czy samochód powraca na swój pas ruchu po manewrze wyprzedzania, kiedy z naprzeciwka nadjeżdża inny pojazd oraz czy nie wjeżdża na sąsiedni pas podczas gdy inny samochód przeprowadza manewr wyprzedzania.

Wracając do wyniku nowego Nissana Leaf, wyniki wyglądają następująco:

  • ocena ogólna - 5 gwiazdek
  • ochrona dorosłych pasażerów - 93 proc.
  • ochrona dzieci - 86 proc.
  • ochrona niechronionych uczestników ruchu - 71 proc.
  • systemy bezpieczeństwa - 71 proc.
Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 153 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij