REKLAMA

Nissan Leaf z mocno obniżoną ceną

Walka na cenniki aut z napędem elektrycznym rozpoczęta. Teraz przystąpił do niej Nissan, który obniżył cenę swojego modelu Leaf.

Nissan Leaf 3.ZERO Materiały prasowe
Nissan Leaf 3.ZERO
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 135 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Uruchomienie nowego cennika dla Nissana Leaf importer tłumaczy chęcią przystosowania oferty do warunków wchodzącego w życie rozporządzenia w sprawie wsparcia dla osób fizycznych, w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu.

W skrócie mówiąc – Leaf miał się zmieścić w limicie planowanych dopłat rządowych do zakupu auta elektrycznego i tak właśnie będzie. Jak informuje Nissan, dzięki obniżeniu ceny bazowej elektrycznego Leafa, po uzyskaniu dofinansowania Nissana Leaf będzie ostatecznie kosztować 82 600 zł.

Dopłaty dla klientów indywidualnych

Jak wyjaśnia importer, rośnie liczba samochodów elektrycznych, które pojawiają się w firmowych flotach. Chętnie korzystają z nich też przewoźnicy, jak firmy taksówkowe, a także urzędy miast i firmy, które szukają optymalnych rozwiązań do floty. Otrzymują oni preferencyjne warunki zakupu i użytkowania. Dla klientów indywidualnych jak dotąd żadnych większych zachęt nie było. Teraz ma się to zmienić.

28 listopada 2019 r. wejdzie bowiem w życie rozporządzenie w sprawie wsparcia dla osób fizycznych w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Na mocy tego dokumentu osoby fizyczne będą mogły otrzymać dofinansowanie do zakupu pojazdu elektrycznego. Poziom dofinansowania wyniesie aż 30 proc., przy założeniu, że cena samochodu nie przekracza 125 000 zł brutto.

Zobacz także: niezwykły pojedynek - KITT kontra GMC Drużyny A

REKLAMA

REKLAMA

Nissan Leaf 3.ZERO Materiały prasowe
Nissan Leaf 3.ZERO

Nissan Leaf – nowe ceny

Nissan obniżył już teraz cenę Leafa, i to mocno poniżej poziomu, do jakiego spadły w ostatnim czasie ceny aut konkurencji – jak choćby Renault Zoe Zen R135. Teraz flagowy Nissan Leaf w wersji Acenta, z akumulatorem mogącym zmagazynować 40kWh energii i ładowarką 3,6 kW, w białym kolorze nadwozia, dotąd oferowany w cenie katalogowej 155 500 zł, kosztuje teraz 118 000 zł.

Taki poziom oznacza, że dzięki dofinansowaniu z programu rządowego, po uzyskaniu 30-procentowego zwrotu tej wartości, finalny koszt zakupu tego modelu dla prywatnego użytkownika zamknie się w kwocie 82 600 zł. A to oznacza, że Leafa po dopłatach będzie można mieć w cenie blisko dwukrotnie niższej, niż do niedawna.

Co więcej, Nissan Leaf jest modelem kompaktowym, mogącym zmieścić do pięciu osób oraz 435 litrów bagażu. Cena na poziomie niespełna 83 tys. Złotych to już poziom klasycznych, spalinowych kompaktów z nieco wyższym od bazowego wyposażeniem.

Zasięg elektrycznego Nissana LEAF 40 kWh to 270 km w cyklu mieszanym oraz 389 km w cyklu miejskim według nowego protokołu WLTP. Energię w akumulatorze można wygodnie uzupełnić za pośrednictwem szybkiej ładowarki CHAdeMO, półszybkiej ładowarki Type 2 lub ze zwykłego domowego gniazdka.

Zobacz także: 70 elektrycznych modeli VW do 2025 roku!

REKLAMA

Nissan Leaf 3.ZERO Materiały prasowe
Nissan Leaf 3.ZERO

Warto podkreślić, że zmiana cennika nie powoduje obniżenia standardu oferowanego do tej pory wyposażenia. A jest ono całkiem bogate. W standardzie znajdziemy między innymi:

  • system nawigacji NissanConnect EV z 8-calowym ekranem dotykowym, obsługujący Apple CarPlay i Android Auto,
  • automatyczną klimatyzację z timerem,
  • światła do jazdy dziennej w technologii LED,
  • inteligentny kluczyk I-Key i przycisk Start/Stop,
  • aktywny tempomat,
  • adaptacyjne światła drogowe.

To nie koniec obniżek, bowiem nowa cena Nissana Leaf Acenta 40 kWh, z mocniejszą ładowarką 6,6 kW, dostępnego dotąd w cenie 157 700 zł, spadła do 121 400 zł, uwzględniając dopłatę za lakier metalizowany. Po uzyskaniu dofinansowania auto kosztować będzie 84 980 zł brutto.

W ramach akcesoriów dodatkowych klient może nabyć ładowarkę naścienną WALLBOX w promocyjnej cenie 2 990 zł brutto.

Jest jednak jeden haczyk – oferta jest limitowana. Liczba samochodów w tej promocyjnej ofercie jest ograniczona i dotyczy egzemplarzy z roku produkcji 2019.

Ważna informacja jest też taka, że osoby fizyczne, które chcą uzyskać dofinansowanie, zgodnie z rozporządzeniem będą musiały osobiście złożyć wniosek o takie wsparcie. Jeśli czujecie się nieco zagubieni, Nissan obiecuje, że dealerzy marki w całej Polsce są w tym kierunku przeszkoleni i służą wsparciem w temacie dopłat.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA