Nissan Leaf z najmniejszą utratą wartości

Jak pokazują analizy Eurotax, wśród samochodów elektrycznych nowy Nissan LEAF oferuje najwyższą wartość rezydualną, czyli najmniej traci na wartości.

Nissan Leaf
Nissan Leaf

Rynek samochodów zeroemisyjnych wchodzi w etap dynamicznego rozwoju. Jednocześnie niektóre aspekty związane z tego typu pojazdami dla wielu osób pozostają niewiadomą, szczególnie w kontekście możliwości późniejszej odsprzedaży auta.

REKLAMA

To właśnie ten element jest jednym z najczęściej rozpatrywanych argumentów, które mogą zadecydować o zakupie lub rezygnacji z danego modelu. Dotyczy to zarówno klientów indywidualnych, jak i firm.

Wyniki analizy przygotowanej przez renomowaną firmę Eurotax jasno wskazują, że wśród samochodów elektrycznych to właśnie nowy Nissan Leaf oferuje najwyższą wartość rezydualną.

REKLAMA

REKLAMA

Nissan Leaf
Nissan Leaf

Prognozowany przez ekspertów wynik, skalkulowany dla 36 miesięcy lub 60 000 przejechanych kilometrów, dla nowego Nissana LEAF w wersji Acenta wynosi 56,1 proc., a dla N‑Connecta – 57,3 proc. Obie wartości są nie tylko wyższe o odpowiednio 4 proc. i 6,5 proc. w stosunku do poprzedniej generacji modelu, ale również znacząco wyprzedzają swoich aktualnych rynkowych konkurentów.

Na ten rezultat bez wątpienia wpływ mają wydłużony do 378 kilometrów zasięg (wg NEDC) oraz nowoczesne technologie, które podnoszą zarówno poziom bezpieczeństwa, jak i komfortu podróżujących.

Eksperci Eurotax w swojej analizie zwrócili również uwagę na nowoczesny wygląd modelu oraz światową pozycję marki jako lidera na rynku pojazdów zeroemisyjnych, co gwarantuje doskonałą znajomość wymagań klientów.

REKLAMA

Nissan Leaf
Nissan Leaf

Prognozowana wartość rezydualna dla nowego Nissana LEAF już w tym momencie osiąga poziom porównywalnie wyposażonych konkurencyjnych modeli napędzanych przez silniki spalinowe. Wraz z rozwojem infrastruktury drogowej ten parametr jeszcze wzrośnie.

Wysoka cena odsprzedaży to nie jedyna korzyść z nowego Nissana LEAF. W ramach programu wsparcia Nissan oferuje na przykład gwarancję na okres 8 lat lub 160 000 kilometrów na pojemność akumulatora. Przez ten czas jego efektywność nie spadnie poniżej 75 proc. W rezultacie samochód np. po zakończeniu leasingu będzie mógł być z powodzeniem sprzedany na rynku wtórnym.

Dodatkowymi czynnikami wspierającymi popularność używanych pojazdów zeroemisyjnych będą m.in. rosnący zasięg, rozwijająca się infrastruktura stacji ładowania oraz szereg benefitów, takich jak wprowadzona już w niektórych polskich miastach możliwość bezpłatnego parkowania.

REKLAMA

REKLAMA