Nissan Micra – 5 najważniejszych faktów o nowym modelu

Wygląda jak milion dolarów, ma odświeżoną konstrukcję i będzie grać w wyższej lidze niż dotychczas.  Oto 5 najważniejszych informacji o nowym Nissanie Micra.

Nissan Micra
Nissan Micra
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY
  1. Najistotniejsze zmiany widać, kiedy do nowej Micry przyłożymy linijkę. Auto urosło niemal w każdym  kierunku (na długość aż o 17,4 cm!) i od teraz bez kompleksów gra w lidze aut miejskich – czyli wjeżdża na terytorium VW Polo i spółki. Zdecydowanie poprawiono proporcje nadwozia wydłużając  je oraz obniżając (o 5,5 cm). Znacząco urósł też bagażnik. Teraz ma pojemność 300 litrów.
  2. Naklejki na masce i dachu (z trzyletnią gwarancja producenta), różne kolory wykończenia wnętrza, a do tego nakładki na lusterkach czy zderzakach – Micrę będzie można stworzyć na wiele sposobów (konkretnie możliwych będzie 125 konfiguracji nadwozia). Pod warunkiem, że wybierzemy co najmniej wersję Acenta (trzecia odmiana wyposażenia).
  3. Pod względem konstrukcyjnym Micra opiera się na japońskiej platformie V, która została istotnie zmodyfikowana, m.in. obniżony został środek ciężkości samochodu. Taki zabieg sprawił, że auto prowadzi się precyzyjniej, mniej przechyla się w zakrętach i daje więcej frajdy kierowcy. W gamie na początku pojawią się trzy wersje silnikowe: wolnossąca 1.0 (73 KM), turbodoładowana 0.9 (90 KM) oraz wysokoprężna 1.5 (90 KM). Silniki to konstrukcje francuskie pochodzące z Renault. Na temat mocniejszych wariantów Nissan wypowiada się na razie enigmatycznie – tzn. mają się pojawić, ale nie wiadomo kiedy i nie wiadomo jakie. Nasz typ to Micra z 1,2-litrową jednostką TCe od Renault (o mocy ponad 100 KM). Przewidywana jest również wersja z bezstopniową przekładnią CVT.
  4. Podstawowa wersja będzie mieć LED-owe światła do jazdy dziennej, system automatycznego hamowania, fotel kierowcy regulowany na wysokość czy elektrycznie sterowane lusterka. W opcji znajdą się m.in. LED-owe reflektory oraz system kamer (również z widokiem na auto z lotu ptaka).
  5. Ceny modelu poznamy w lutym, w kwietniu natomiast auto trafi do salonów. Do wyboru będzie pięć wersji wyposażenia (Visia, Visia+, Acenta, N-Connecta i Tekna). 
REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA