[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Nissan Micra – 5 najważniejszych faktów o nowym modelu

Wygląda jak milion dolarów, ma odświeżoną konstrukcję i będzie grać w wyższej lidze niż dotychczas.  Oto 5 najważniejszych informacji o nowym Nissanie Micra.

Nissan Micra Nissan Micra
  1. Najistotniejsze zmiany widać, kiedy do nowej Micry przyłożymy linijkę. Auto urosło niemal w każdym  kierunku (na długość aż o 17,4 cm!) i od teraz bez kompleksów gra w lidze aut miejskich – czyli wjeżdża na terytorium VW Polo i spółki. Zdecydowanie poprawiono proporcje nadwozia wydłużając  je oraz obniżając (o 5,5 cm). Znacząco urósł też bagażnik. Teraz ma pojemność 300 litrów.
  2. Naklejki na masce i dachu (z trzyletnią gwarancja producenta), różne kolory wykończenia wnętrza, a do tego nakładki na lusterkach czy zderzakach – Micrę będzie można stworzyć na wiele sposobów (konkretnie możliwych będzie 125 konfiguracji nadwozia). Pod warunkiem, że wybierzemy co najmniej wersję Acenta (trzecia odmiana wyposażenia).
  3. Pod względem konstrukcyjnym Micra opiera się na japońskiej platformie V, która została istotnie zmodyfikowana, m.in. obniżony został środek ciężkości samochodu. Taki zabieg sprawił, że auto prowadzi się precyzyjniej, mniej przechyla się w zakrętach i daje więcej frajdy kierowcy. W gamie na początku pojawią się trzy wersje silnikowe: wolnossąca 1.0 (73 KM), turbodoładowana 0.9 (90 KM) oraz wysokoprężna 1.5 (90 KM). Silniki to konstrukcje francuskie pochodzące z Renault. Na temat mocniejszych wariantów Nissan wypowiada się na razie enigmatycznie – tzn. mają się pojawić, ale nie wiadomo kiedy i nie wiadomo jakie. Nasz typ to Micra z 1,2-litrową jednostką TCe od Renault (o mocy ponad 100 KM). Przewidywana jest również wersja z bezstopniową przekładnią CVT.
  4. Podstawowa wersja będzie mieć LED-owe światła do jazdy dziennej, system automatycznego hamowania, fotel kierowcy regulowany na wysokość czy elektrycznie sterowane lusterka. W opcji znajdą się m.in. LED-owe reflektory oraz system kamer (również z widokiem na auto z lotu ptaka).
  5. Ceny modelu poznamy w lutym, w kwietniu natomiast auto trafi do salonów. Do wyboru będzie pięć wersji wyposażenia (Visia, Visia+, Acenta, N-Connecta i Tekna). 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 54 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij