Nissan Micra – czwarta generacja malucha

Nissan Micra
Nissan Micra
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Ten pojazd ma podobno zachwycić odbiorców w 160 krajach świata, bo w tylu będzie sprzedawany. Według projektantów jest stylowy i wysmakowany - czy tak jest faktycznie? Ocenią Klienci.

Europejska wersja Micry ma być napędzana 3-cylindrowym silnikiem o pojemności 1,2 litra, w dwóch wariantach. W wariancie podstawowym tego silnika ze zmiennymi fazami rozrządu auto będzie miało 79 KM mocy, 108 Nm momentu obrotowego i emitować będzie 115 g CO2 na każdy przejechany kilometr.

Wersja mocniejsza dostanie turbosprężarkę, która pozwala na podniesienie mocy do 97 KM, jej moment obrotowy wyniesie 142 Nm, a emisja CO2 - 95 g/km, m.in. dzięki seryjnemu zastosowaniu systemu stop-start.

Obie wersje silnikowe sprzężone będą z 5-biobiegową skrzynią manualną lub bezstopniowym automatem CVT.

Wśród ciekawostek, jakie znajdziemy w nowej Micrze, wymienić trzeba system "pomiaru wielkości przestrzeni parkingowej", który ma ułatwiać parkowanie w zatłoczonych centrach miast. Auto ma być też dostępne z systemem audio z dotykowym ekranem, nawigacją i kilkoma wygodnymi dodatkami, takimi jak szklany dach, automatyczne wycieraczki, komputer pokładowy itp.

Auto skonstruowano na nowej platformie, która ma zapewnić niespotykany dotąd w tej klasie poziom bezpieczeństwa. W Europir Micra w wyposażeniu seryjnym ma mieć ABS, poduszki powietrzne z przodu, boczne i kurtynowe i układ ESP.

Światowa sprzedaż Micry rozpocznie się w Tajlandii jeszcze w marcu, Europa będzie musiała poczekać do listopada.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA