Nissan Micra - mieszczuch z Japonii w nowej odsłonie

Micra upodobniła się do koncepcyjnego Nissana Sway, ale jak widać auto został "wygładzone" przez projektantów, aby dostosować design do współczesności.

Nissan Micra
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy Nissan Micra wyróżnia się osłoną chłodnicy z logo Nissana i charakterystycznym obramowaniem w kształcie litery V. Reflektory nawiązują do tych z koncepcyjnego Nissana Sway, który zadebiutował w marcu na targach w Genewie. Klosze lamp mają wypukłą strukturę z wystającymi w górnej części "rogami". Przez całą długość karoserii biegnie elegancie przetłoczenie mające początek tuż przy obramowaniu osłony chłodnicy i znikające przy tylnych lampach. Nie zabrakło takich smaczków stylistycznych jak klamki drzwi tylnych ukryte w słupkach.

Wnętrze zostało całkowicie przeprojektowane w stosunku do poprzednika. Piąta generacja wyróżnia się nowym 7-calowym ekranem, umieszczonym na desce rozdzielczej oraz dwukolorowym wnętrzem i zegarami podświetlonymi na niebiesko. Nowa jest również kierownica ścięta w dolnej części. Na pokładzie będzie można znaleźć audio Bose Personal oraz system multimedialny kompatybilny z Apple CarPlay. Micra debiutuje z najnowszymi systemami bezpieczeństwa jak ostrzeganie o ograniczeniach prędkości, czy asystent awaryjnego hamowania.

Nissan Micra

Nissan Micra na targach Paryż Motor Show 2016

 

Na europejskim rynku Micra będzie oferowana w wersji z trzycylindrowym turbodoładowanym silnikiem o pojemności 0,9 l (benzyna) oraz litrowym, wolnossącym motorem o mocy 75 KM. Nie zabraknie również jednostki wysokoprężnej 1.5, która będzie oferowała 90 KM mocy.

Zobacz także:
REKLAMA