REKLAMA

Nissan Micra z nowym silnikiem IG-T

Nissan rozszerza ofertę dla modelu Micra o nową jednostkę benzynową 1,0 IG-T o mocy 100 KM i 117 KM.

Nissan Micra 2019 Materiały prasowe
Nissan Micra 2019
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 57 640 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Do oferty modelu Micra Nissan dodał trzy elementy:

REKLAMA
  • nowy, bardziej wydajny, turbodoładowany silnik benzynowy,
  • oferowaną po raz pierwszy automatyczną przekładnię Xtronic (zestawioną z tym samym silnikiem),
  • mocniejszą, flagową odmianę typu „warm hatch”, ze zmodyfikowanym i obniżonym zawieszeniem oraz bardziej bezpośrednio zestrojonym układem kierowniczym.

Dodatkowo Nissan wprowadził nową wersję specjalną – N-Sport – z rasowymi elementami stylistycznymi zarówno nadwozia, jak i wnętrza.

Nissan Micra - silnik 1,0 IG-T 100 KM

Zupełnie nowy turbodoładowany silnik IG-T o pojemności 1,0 litra generuje moc 100 KM przy 5000 obr./min oraz maksymalny moment obrotowy 160 Nm przy 2750 obr./min. Jego premiera w ofercie Nissana Micra jest jednocześnie debiutem wśród innych marek Renault-Nissana.

Silnik ten spełnia normę Euro 6d-Temp i zastępuje w ofercie modelu Micra benzynową jednostkę o pojemności 0,9 l i mocy 90 KM. Korzyścią jest większa moc (+10 KM) i wyższy moment obrotowy (+20 Nm), przy mniejszym zużyciu paliwa (-0,6 do -0,7 l/100 km w zależności od wersji wyposażenia).

W nowym silniku 1,0 l IG-T 100 KM z przekładnią manualną wprowadzono wiele udoskonaleń technicznych w stosunku do jednostki o pojemności 0,9 litra. Ich połączenie spowodowało poprawę procesu spalania i obniżyło masę całkowitą pojazdu, zmniejszając zużycie paliwa i poziom emisji CO2.

REKLAMA

REKLAMA

Nissan Micra 2019 Materiały prasowe
Nissan Micra 2019

Nissan Micra - przekładnia Xtronic

Nissan Micra jest teraz dostępny — po raz pierwszy od premiery piątej generacji modelu w 2016 roku — z automatyczną przekładnią Xtronic. Przekładnia ta jest dostępna z opisanym wyżej nowym silnikiem benzynowym IG-T o pojemności 1,0 l i mocy 100 KM.

Xtronic to zaawansowana przekładnia bezstopniowa (CVT). Zastosowana w niej technologia D-step zapewnia wyższą kulturę przeniesienia napędu oraz lepsze wrażenia z jazdy w porównaniu z konwencjonalnymi przekładniami tego typu.

Zobacz także: surowe kary za cofanie liczników z opóźnieniem

REKLAMA

Nissan Micra 2019 Materiały prasowe
Nissan Micra 2019

Nissan Micra - 1,0 DIG-T 117 KM

Nową flagową wersję Micry napędza 1-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy DIG-T o mocy 117 KM, zestawiony z 6-biegową skrzynią manualną o nieco bardziej sportowej charakterystyce.

Nie jest to zmodyfikowana i wzmocniona wersja 100-konnej jednostki IG-T, ale zupełnie inna konstrukcja. Powstała w ramach sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi we współpracy z koncernem Daimler, wraz z 1,3-litrowym silnikiem benzynowym wprowadzonym niedawno do oferty crossovera Nissan Qashqai.

Silnik DIG-T o mocy 117 KM — również trzycylindrowy — został zaprojektowany z myślą o klientach preferujących bardziej dynamiczny styl jazdy. Maksymalny moment obrotowy o wartości 180 Nm można chwilowo zwiększyć o dodatkowe 20 Nm dzięki funkcji overboost. W efekcie silnik 117-konny rozpędza Micrę od 0 do 100 km/h w 9,9 sekundy, czyli o całą sekundę szybciej niż jednostka 100-konna z manualną skrzynią biegów (10,9 sekundy).

Różnice nie ograniczają się do samego silnika, bo Micra z jednostką o mocy 117 KM jest bardziej dynamiczna na drodze. Chodzi m.in. o obniżone zawieszenie (-10 mm), inną charakterystykę pracy zawieszenia czy bardziej precyzyjny układ kierowniczy.

REKLAMA

REKLAMA

Nissan Micra 2019 Materiały prasowe
Nissan Micra 2019

Nowy Nissan Micra N-Sport

Na koniec Nissan Micra N-Sport. Jest to wersja specjalna na 2019 rok, mająca rywalizować na rynku z takimi samochodami, jak Ford Fiesta ST Line, VW Polo R Line, Peugeot 208 GT Line i SEAT Ibiza FR.

Nowy Nissan Micra N-Sport jest dostępny z wszystkimi trzema nowymi silnikami – 1,0 l IG-T 100 KM z przekładnią manualną lub automatyczną Xtronic oraz DIG-T 117 KM z przekładnią manualną. Model jest oferowany w czterech wyrazistych kolorach nadwozia: czerwonym Passion, białym Solid, grafitowym Gunmetal i czarnym Enigma.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA