Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Nissan Murano - nowa odsłona

Nissan Murano II

Auto ma trafiać do klientów, którzy oczekują od auta dynamiki, ciekawej stylistyki i bogatego wyposażenia. Murano drugiej generacji stylistycznie upodobnił się do modelu Quashqai, szczególnie z tyłu. Zniknął jeden z bardziej charakterystycznych elementów poprzednika - zachodzące tylne lampy, te nowe są bardzo podobne do tych z Quashqaia i wykonane zostały w technice LED.. Przód również został przemodelowany - zmieniono kształt lamp i grilla.

Nowy Nissan Murano występuję w dwóch wersjach - z dwuczęściowym dachem panoramicznym lub dachem przyjaznym rodzinie (cokolwiek ma to oznaczać) i systemem DVD. Standardowo na wyposażeniu auta znajduje się rozbudowany system audio, nawigacja DVD, lampy bi-ksenonowe i elektrycznie regulowane fotele z pamięcią ustawień. Tylna kanapa rozkładana jest w proporcjach 60/40. Aby wrócić do normalnego ustawienia należy jedynie skorzystać z przycisku a w ciągu 8 sekund znów będzie można siedzieć z tyłu.  

Nowy SUV Nissana stoi na 18-calowych felgach aluminiowych. Pod maską znajduje się dobrze znany, 3,5-litrowy silnik benzynowy V6 o mocy podniesionej o 22 konie mechaniczne (teraz jest ich 256) i momencie obrotowym 334 Nm przy 4400 obr/min. Prędkość maksymalna wzrosła do 208 km/h a przyspieszenie do "setki" zajmie 8 sekund. Zredukowano też emisję CO2 - z 295 do 261 g/km.  

Zawieszenie Murano zostało dopracowane - napęd 4x4 potrafi inteligentnie rozdzielać moment między osie. W normalnych warunkach całość przekazywana jest na przód, jednak w ekstremalnych sytuacjacj aż 50 % momentu potrafi powędrować na tylne koła. Kierowca obsługuje skrzynię automatyczną XTronic CVT.  

Źródło: nissan

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 54 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Hyundai Santa fe z tyłu, za to przód do niczego niepodobny
  ~mistrzunio, 2008-09-19 15:00:59
 • avatar
  zgłoś
  Przecież normalnie wymiotowac się chce jak się widzi zdjęcie przodu. Czy nikt tego nie kontroluje, tych projektów przed zatwierdzeniem o wdrożeniu do produkcji? Potem wychodzi taka paszczata 407 lub Tida
  ~Niektórzy producenci mają to d, 2008-09-18 22:57:04
 • avatar
  zgłoś
  SUV Nissana doczekał się swojej drugiej generacji. Jest teraz szybszy i lepiej wyposażony.
  auto motor i sport, 2008-09-18 11:28:05
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij