Nissan Pulsar dostaje nowy silnik

Czy 190 KM sprawia, że hatchback jest już hot? Jeśli tak, to Nissan Pulsar wkracza właśnie, choć nieśmiało, do coraz popularniejszego segmentu „gorących kompaktów”.

Nowy Nissan Pulsar
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 57 640 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Choć Nissan Pulsar to najświeższy samochód w swoim segmencie, to nie można się pozbyć poczucia, że czegoś mu od początku brakowało. Jeśli tym „czymś” był mocny silnik, to Nissan właśnie nadrabia zaległości. Do palety dostępnych jednostek dołącza, znany już z Juke’a, silnik benzynowy 1,6 DIG-T z turbo. 

REKLAMA

Silnik rozpędzający Pulsara w 7,7 sekundy do „setki” wymusił na konstruktorach pewne zmiany w zawieszeniu, by ten lepiej radził sobie z dodatkową mocą, zapewniając kierowcy lepsze wyczucie na zakrętach i bardziej bezpośredni „kontakt” z autem.

Przy okazji przeszczepu nowego „serca” pod maskę Pulsara, wprowadzono kilka drobnych zmian z zewnątrz pojazdu jak i w jego kabinie. Kompaktowego Nissana w najszybszej wersji poznacie m.in. po innym wzorze 17- i 18-calowych felg i chromowanej końcówce wydechu. Jeśli moglibyśmy coś poradzić szefom Nissana, to byłoby to trochę więcej odwagi. Wystarczy wstawić Pulsara do speców z Nismo, pogrzebać trochę w elektronice silnika i hot-hatch pełną gębą gotowy!   

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA