Nissan Qashqai e-Power od 173 700 zł. Tanio już było

Nissan Qashqai z napędem hybrydowym e-Power wchodzi do sprzedaży, a kwoty mogą przyprawić o zawrót głowy. Cóż, tanio już było, a w dodatku to całkiem zmyślna hybryda. Wiemy, bo już nią jeździliśmy.

Nissan Qashqai e-Power fot. materiały prasowe
Nissan Qashqai e-Power
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 110 200 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Czy 174 tys. złotych za Qashqaia to drogo? Na pewno tak, zwłaszcza że jeszcze cztery lata temu do tej kwoty nie dobijał nawet topowy wariant tego modelu z napędem na cztery koła i silnikiem Diesla w maksymalnym wyposażeniu. Dotarliśmy do cennika z 2018 roku i tam maksymalna kwota to 130 tys. złotych. Raptem cztery lata temu. Ale dziś mamy rok 2022, stan po pandemii, w czasie wojny w Ukrainie, z problemami w dostawach części i galopującą inflacją. Stąd dziś maksimum w cenniku Qashqaia to 200 tys. złotych bez paru groszy. Oczywiście te wysokie ceny dotyczą każdej innej marki, nie tylko Nissana, dlatego dość już o drożyźnie. Pora spojrzeć, co Qashqai z nowatorskim napędem e-Power ma do zaoferowania w tej cenie.

Nissan Qashqai e-Powerfot. Michał Szymaczek/auto motor i sport
Nissan Qashqai e-Power

Nissan Qashqai e-Power – wyposażenie i ceny

Zacznijmy od tego, że wariant e-Power jest dostępny od razu od trzeciej wersji wyposażenia, podobnie zresztą jak testowany przez nas niedawno inny hybrydowy model marki – Nissan Juke Hybrid. Dlatego też próg wejścia jest odpowiednio wyższy, bo tutaj podstawowe wersje Visia czy Acenta nie są dostępne. Porównując zatem odpowiednie wersje wyposażenia, czyli bazową dla hybrydy N-Connecta, widzimy że dopłata do hybrydy, w stosunku do porównywalnego modelu z silnikiem benzynowym i napędem na jedną oś oraz przekładnią automatyczną to dokładnie 14 900 złotych. A to już wartość, nad którą warto się zastanowić. A wiemy, co mówimy, bo Qashqaiem e-Power jeździliśmy i jego napęd przypadł nam do gustu.

W wersji N-Connecta znajdziemy, oprócz automatycznej dwustrefowej klimatyzacji, reflektorów Bi-LED czy bogatych systemów bezpieczeństwa także 18-calowe felgi, system kamer 360 stopni z funkcją wykrywania ruchomych obiektów czy cyfrowe zegary z ekranem o przekątnej 12,3 cala.

Kolejna wersja to Tekna i tam dodatkowo znajdziemy m.in. 19-calowe felgi, panoramiczne okno dachowe czy wyświetlacz przezierny head-up o przekątnej 10,8 cala. Na topowym poziomie Tekna+ jest jeszcze tapicerka skórzana ze skóry premium, system audio Bose z 10 głośnikami czy 20-calowe felgi.

Nissan Qashqai e-Powerfot. Michał Szymaczek/auto motor i sport
Nissan Qashqai e-Power

Nissan Qashaqi e-Power – cennik 2022

Nissan Qashqai e-Power kosztuje od:

  • 173 700 zł – N-Connecta
  • 190 450 zł – Tekna
  • 198 250 zł - Tekna+

Zamówienia na Qashqaia e-Power można już składać w ramach przedsprzedaży, a dostawy do klientów zaplanowane są na jesień tego roku.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA