REKLAMA

Nissan Qashqai osiągnął 3 mln rejestracji

Nissan w Europie zakończył 2017 rok notując rekordowe wyniki sprzedaży. Duży w tym udział miał hit marki - Nissan Qashqai, którego 3-milionowy egzemplarz zjechał z taśmy montażowej.

Nissan Qashqai
Nissan Qashqai po face liftingu
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 85 530 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nissan Qashqai jest na rynku od dziesięciu lat i z początku nie miał zbyt wielu mocnych konkurentów, co pozwoliło mu wyrobić sobie mocną pozycję na rynku. Przez ten czas z linii montażowej fabryki Nissana w Wielkiej Brytanii wyjechały już trzy miliony egzemplarzy tego kompaktowego SUV-a.

Ważne osiągnięcie zakładów Nissana w Sunderland zbiegło się w czasie z odnotowaniem najlepszego całorocznego wyniku sprzedaży w Europie, bo w 2017 roku firma sprzedała łącznie 762 574 pojazdy marek Nissan i Datsun, co przekłada się na wzrost o 3,8 proc. w stosunku do 2016 roku. W Polsce marka zarejestrowała 15 636 pojazdów (wzrost o 8,9 proc.) oraz zdobyła pozycję lidera w segmencie crossoverów oraz pojazdów elektrycznych.

REKLAMA

REKLAMA

Nissan Qashqai
Nissan Qashqai po face liftingu

W uzyskaniu rekordowych wyników, jak wspomnieliśmy wcześniej, kluczową rolę odegrał Qashqai, który po raz kolejny zanotował najlepszy wynik w swojej historii, notując wzrost sprzedaży o 1,2 proc. W zakładach w Sunderland wyprodukowano rekordową liczbę 346 856 egzemplarzy tego kompaktowego crossovera, z czego 265 520 sprzedano w Europie.

- Rok 2017 był kolejnym rekordowym rokiem dla Nissana w Europie, a rok 2018 rozpoczął się z podobną dynamiką. Wyprodukowanie 3 000 000 egzemplarzy modelu Qashqai w ciągu 10 lat to znaczące osiągnięcie, a z kolei zamówienia przedsprzedażowe na zaprezentowanego w październiku nowego Nissana LEAF wpływają w rekordowym tempie jednego co 10 minut - powiedział Paul Willcox, prezes Nissan Europe.

REKLAMA

Nissan Qashqai
Nissan Qashqai po face liftingu

W ubiegłym roku Qashqai przeszedł kurację odmładzającą. Zmiany dotyczą czterech obszarów: uwspółcześnionej stylistyki nadwozia, jeszcze wyższej jakości wykończenia wnętrza, jeszcze lepszych właściwości jezdnych oraz nowych technologii Nissan Intelligent Mobility, które zwiększają komfort i pewność prowadzenia oraz zaufanie do pojazdu.

W październiku 2016 roku Nissan ogłosił, że zupełnie nowa, trzecia generacja modelu Qashqai także będzie produkowana w zakładach w Wielkiej Brytanii. W grudniu w Sunderland ruszyła produkcja kolejnej generacji Nissana LEAF. W zakładach tych produkowany jest też crossover Juke oraz modele INFINITI Q30 i QX30 reprezentujące segment premium. Zakład jest największą w historii fabryką samochodów w Wielkiej Brytanii.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA