Nissan Townstar – premiera bliźniaka Renault Kangoo

Nissan Townstar wchodzi do oferty jako konstrukcja bliźniacza do Renault Kangoo. Dostawcze auto oferowane będzie z silnikami benzynowymi i napędem elektrycznym.

Nissan Townstar fot. materiały prasowe
Nissan Townstar

W gamie Nissana model Townstar zastąpić ma wysłużone już modele NV200 i elektrycznego e-NV200. Choć oba samochody różnią się dość istotnie wymiarami, to walorów praktycznych Townstarowi ma nie zabraknąć. Weźmy choćby ciekawe rozwiązanie do przewozu długich przedmiotów, ze złożonym fotelem pasażera i dodatkową stalową grodzią z siatki, oddzielającą miejsce pracy kierowcy.

Nissan Townstarfot. materiały prasowe
Nissan Townstar

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Nissan Townstar – bez diesla w ofercie

Nissan Townstar, jako konstrukcyjny bliźniak nowego Renault Kangoo, ma być dostępny z dwoma układami napędowymi, zarówno w wersji dostawczej, jak i osobowej. Producent podaje, że są one odpowiedzią na potrzeby klientów. Jak widać, klienci nie potrzebują już wcale diesla, który to przecież jest niemalże synonimem napędu auta dostawczego.

Tymczasem oferta obejmie wersję benzynową z silnikiem o pojemności 1,3 litra, rzecz jasna zapewniającym pełną zgodność z najnowszymi przepisami w obszarze emisji spalin (Euro 6d). Jednostka ta generuje moc 130 KM i 240 Nm momentu obrotowego.

Oprócz tego dostępny będzie wariant elektryczny, korzystający z akumulatora, który gromadzi 44 kWh energii. Silnik elektryczny o mocy 122 KM i momencie obrotowym 245 Nm pozwoli uzyskać niezłe osiągi i na jednym ładowaniu pokonać do 285 km. Ładowanie od 0 do 80 proc., przy ładowaniu prądem stałym 75 kW, zająć ma 42 minuty.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

REKLAMA

Nissan Townstar – wnętrze

Nissan Townstarfot. materiały prasowe
Nissan Townstar

Kabina Nissana Townstar ma być praktyczna, ale i nowoczesna, a zadba o to pakiet ponad 20 nowych technologii. Nie wspominając o szeregu systemów bezpieczeństwa, jak te zabezpieczające przed skutkami podmuchów bocznego wiatru czy kołysania przyczepy, otrzymamy m.in. asystentów hamowania, parkowania, kamery 360 stopni, a w wersji elektrycznej także system ProPILOT, znany choćby z Nissana Leaf. Jeśli chodzi o multimedia, te obsługiwane będą za pomocą 8-calowego ekranu dotykowego i 10-calowego ekranu wirtualnych zegarów.

Nissan Townstarfot. materiały prasowe
Nissan Townstar

Wersja pasażerska nowego Nissana Townstar pomieści w kabinie łącznie nawet 775 litrów bagażu, a komfort podróżowania ma być na poziomie samochodu osobowego. Ale Townstar to także narzędzie dla biznesu i tutaj do gry wchodzą liczne możliwości konfiguracji kabiny.

Nissan Townstarfot. materiały prasowe
Nissan Townstar

Dzięki przestrzeni ładunkowej o pojemności do 3,9 m sześc. z uchylną przegrodą, Townstar zapewnia możliwość przewozu dwóch europalet i ładowność na poziomie 800 kg. Aby dostosować się do wymagań różnego rodzaju firm, układy napędowe umożliwiają holowanie ładunku o masie do 1500 kg.

Dostęp do przestrzeni ładunkowej ułatwiają duże boczne drzwi przesuwne. Z tyłu będzie możliwość wyboru pomiędzy otwieranymi pod kątem 180 stopni drzwiami 60/40 lub klasyczną klapą. We wnętrzu znajdą się natomiast przemyślane rozwiązania do przechowywania i przewozu towarów, a także specjalna przestrzeń na pokładowe narzędzia biurowe.

Więcej informacji, w tym cennik modelu, poznamy w nadchodzących tygodniach.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA