Nissan V2G – z wyróżnieniem

Nissan V2G
Nissan V2G
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 57 640 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Zgodnie z tegorocznym tematem przewodnim konkursu "Youthmobile 2030" pracownie projektujące pojazdy zostały poproszone o przygotowanie wizji produktów, które zaspokoją wymagania użytkowników pojazdów w 2030 roku, czyli nowego pokolenia kierowców wychowanych w czasach telefonów komórkowych oraz społeczności komunikującej się przez Internet i za pośrednictwem kamer podłączonych do sieci.

Nissan V2G (Vehicle to Grid) został wyróżniony ze względu na całościowe podejście do rozwiązań w dziedzinie futurystycznego wzornictwa. "Zakres tegorocznych koncepcji i projektów - począwszy od wstępnych szkiców do finalnych prezentacji - był naprawdę imponujący" - powiedział Chuck Pelly, dyrektor Design Los Angeles i partner The Design Academy, Inc.

"Ostatecznie wybrano zespół, który wykazał się największą inwencją i zaproponował najciekawsze rozwiązania designerskie. Entuzjazm projektantów Nissana pomógł im stworzyć V2G, czyli pojazd godny miana Youthmobile 2030" - dodał.

Pracownie projektowe Audi, GM, Hondy, Mazdy, Nissana i Toyoty zaproponowały własne wizje przyszłości, która nadejdzie za 21 lat, prezentując różne wersje Youthmobile 2030. Projekty były bardzo zróżnicowane: od pojazdów z wbudowanym ludzkim DNA, który ma umożliwiać im zmianę kształtu, koloru i materiałów do pojazdów stanowiących elementy sieci zbiorowego transportu, w której kierowcy będą mogli nie tylko spotykać znajomych w drodze do pracy czy szkoły, ale także wymieniać się plikami muzycznymi czy sprawdzać harmonogramy zajęć na uczelni.

 

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA