Nissan Vmotion 2.0 Concept - salon na kołach

Nowy prototyp Nissana ma ogromny rozstaw osi i cztery wygodne miejsca. Czy model ten jest kolejną "rzeźbą" stworzoną tylko na potrzeby salonów samochodowych?

Nissan Vmotion 2.0 Concept Nissan Vmotion 2.0 Concept
Nissan Vmotion 2.0 Concept. fot. Nissan, Kanishka Sonnadara
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Samochód wygląda tak jak przystało na model koncepcyjny - ma ostre, wręcz nierealne kształty, nowatorskie rozwiązania i bardzo dużo przeszklonych powierzchni. Ale model ten nie tylko wygląda futurystycznie, ale przede wszystkim ma wiele cech praktycznych. Samochód jest wielki w środku i na zewnątrz, ale jest też szerszy i niższy niż modele seryjne, więc prezentuje się nad wyraz dynamicznie.

Model ten ma bardzo duży rozstaw osi wynoszący 2,85 metra, co sprawia że jest znacznie dłuższy od każdego innego produkowanego Nissana (nawet amerykańskich dużych sedanów marki). Przy tak dużej przestrzeni we wnętrzu samochód jest jednak zaskakująco mały na zewnątrz. To prawdopodobnie zasługa braku konwencjonalnego układu napędowego z silnikiem spalinowym i, być może, zamontowania mniejszych rozmiarów silnika elektrycznego - tego nie wiadomo jeszcze, ale nie spodziewamy się aby samochód koncepcyjny otrzymał inny układ napędowy.

REKLAMA
Nissan Vmotion 2.0 ConceptNissan Vmotion 2.0 Concept
Nissan Vmotion 2.0 Concept. fot. Nissan, Kanishka Sonnadara
Wnętrze jest bardzo nowoczesne ale nie futurystyczne.

Bardzo duża powierzchnia przeszklona sprawia, że do wnętrza wpada bardzo dużo światła - to, wraz z jasną tapicerką, dodatkowo potęguje wrażenie ogromnej przestrzeni. Wnętrze jest bardzo nowoczesne ale nie futurystyczne. Kierowca ma do dyspozycji kierownicę w nietypowym kształcie oraz jedynie kilka przycisków i pokręteł, wiec deska rozdzielcza wydaje się być łatwa w obsłudze i wygląda świetnie.

Nissan Vmotion 2.0 Concept może korzystać także z techniki autonomicznej jazdy, dzięki czemu kierowca będzie mógł odpocząć w wygodnym fotelu podczas jazdy drogami szybkiego ruchu. Co ciekawe, w momencie gdy system autonomicznej jazdy jest włączony, osłona chłodnicy samochodu jest podświetlona, co ma informować innych kierowców o tym, że Nissan jedzie bez udziału kierowcy. Pytanie, po co?

REKLAMA