Nissan X-Trail przeszedł face lifting

Nissan X-Trail doczekał się face liftingu. Odświeżony SUV ma lekko zmodyfikowany wygląd nadwozia, system półautonomicznej jazdy ProPilot oraz... większy bagażnik.

Nissan X-Trail (facelift 2017)
Nissan X-Trail
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 115 440 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nissan X-Trail jest jednym z najchętniej kupowanych SUV-ów na świecie. Produkowany w obecnej wersji od 2013 roku wymagał wprowadzenia kilku zmian, o czym wspomnieliśmy na Facebooku. Teraz zdradzamy, co nowego znajdzie się w japońskim modelu.

REKLAMA

Z zewnątrz zmiany są niewielkie, choć zauważalne. Grill z motywem litery V jest potężniejszy, klosze lamp przednich zmieniły kształt i mają efektownie ukształtowane diodowe światła do jazdy dziennej, a okrągłe światła przeciwmgielne zastąpiono prostokątnymi. W technologii LED wykonane są natomiast tylne światła.

Do gamy modelu dodano cztery nowe kolory nadwozia - pomarańczowy perłowy, czerwony perłowy, niebieski perłowy metalizowany oraz ciemnobrązowy perłowy - przy zachowaniu sześciu z dotychczas oferowanych lakierów.

We wnętrzu znajdziemy nową kierownicę ze spłaszczeniem u dołu oraz ogrzewaniem. Zmienione są też materiały tapicerskie, a po raz pierwszy, oprócz ogrzewania foteli przednich, można również zamówić podgrzewaną kanapę z tyłu.

Co rzadkie w przypadku face liftingu, zmiany w kabinie zaowocowały powiększeniem przestrzeni bagażowej - z 550 litrów wzrosła ona do 565 litrów, wg normy VDA. Po złożeniu tylnej kanapy jest to niemal 2000 litrów. Łatwiejszy jest też dostęp do bagażnika, bo teraz można go otworzyć bez użycia rąk, ruchem nogi pod zderzakiem.

W 2018 roku Nissan X Trail będzie dostępny z technologią jazdy półautonomicznej ProPILOT. System ten będzie kontrolował układ kierowniczy, przyspieszenie i hamowanie przy dużym natężeniu ruchu oraz w czasie jazdy z dużą prędkością jednym pasem autostrady.

Oprócz tego na pokładzie X-Traila znajdzie się inteligentny system hamowania awaryjnego z rozpoznawaniem pieszych oraz system wykrywania ruchu poprzecznego z tyłu, który w czasie cofania informuje kierowcę sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi o zbliżaniu się innego pojazdu.

Bez zmian pozostaje gama silników. Do wyboru są: silnik benzynowy 1,6 o mocy 163 KM, dwa silniki wysokoprężne (1,6 130 KM i 2,0 177 KM), sześciobiegowa przekładnia manualna lub bezstopniowa przekładnia automatyczna Xtronic, napęd na przednie koła lub 4WD oraz pięcio- lub siedmiomiejscowa kabina.

Nowy Nissan X-Trail będzie dostępny w sprzedaży od sierpnia 2017 roku.

Zobacz także:
REKLAMA