REKLAMA

Nissan X-Trail z nowymi silnikami

Nissan odświeża ofertę jednostek napędowych dla modelu X-Trail. Do wyboru będą dwa nowe silniki.

Nissan X-Trail 2019 Materiały prasowe
Nissan X-Trail 2019
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 135 440 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nissan X-Trail oferuje do wyboru dwa nowe silniki - benzynowy i wysokoprężny - oraz łącznie trzy rodzaje przekładni: manualną sześciobiegową, automatyczną Xtronic oraz nową siedmiostopniową przekładnię dwusprzęgłową (DCT).

Model jest dostępny w wersji z napędem na jedną oś - dla tych, którzy rzadko zapuszczają się w teren - lub z napędem na cztery koła - dla kierowców oczekujących lepszej przyczepności na bezdrożach.

Nissan X-Trail – nowy diesel

Nowy silnik wysokoprężny w X-Trailu to jednostka 1.7 dCi o mocy 150 KM przy 3500 obr./min oraz 340 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 1750 obr./min.

Silnik ten jest dostępny zarówno w wersji napędem na przednią oś, jak i na cztery koła. Współpracować może albo z sześciobiegową przekładnią manualną, albo z bezstopniowym automatem Xtronic.

Zobacz także: gorące premiery Genewa Motor Show 2019

REKLAMA

REKLAMA

Nissan X-Trail 2019 Materiały prasowe
Nissan X-Trail 2019

Nissan X-Trail – nowy silnik benzynowy

Nowy silnik benzynowy 1.3 DIG-T ma moc 160 KM przy 5500 obr./min i 270 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 1800 obr./min. Jest on oferowany jedynie w wersji z napędem na przednią oś, w połączeniu z przekładnią dwusprzęgłową (DCT).

Ten typ skrzyni biegów jest nowością w modelu X-Trail. Według zapowiedzi producenta, ma zapewnić bardziej sportowe wrażenia z jazdy, w tym lepsze przyspieszenie przy ruszaniu oraz bardziej płynne przekazywanie mocy.

Nissan X-Trail – nowe systemy

Modernizacja Nissana X-Trail obejmuje także wprowadzenie nowych systemów wspomagających kierowcę. Współpracujący z układem kierowniczym asystent pasa ruchu (LKA) ułatwia utrzymanie samochodu na środku pasa ruchu, a inteligentny tempomat (ICC) pomaga utrzymywać stały, bezpieczny dystans od pojazdu poprzedzającego.

LKA i ICC są dostępne jako jedna opcja w wersjach wyposażenia N-Connecta i Tekna w modelu X-Trail z silnikiem 1.7 dCi i manualną skrzynią biegów.

Zobacz także: Cupra Formentor - rasowy SUV

REKLAMA

Nissan X-Trail 2019 Materiały prasowe
Nissan X-Trail 2019

Nissan X-Trail - ceny

Wraz z premierą nowej gamy jednostek napędowych w crossoverze X-Trail Nissan wprowadza promocyjny cennik modelu. Otwiera go kwota 99 500 złotych za podstawową wersję Visia z silnikiem 1.7 dCi o mocy 150 KM, manualną skrzynią biegów i napędem na jedną oś.

SUV Nissana z nowym wysokoprężnym silnikiem w konfiguracji z manualną skrzynią biegów i napędem 4WD dostępny jest natomiast od 121 500 złotych za wersję Acenta, a z przekładnią Xtronic – od 130 000 złotych.

X-Trail z nowym silnikiem benzynowym 1.3 DIG-T o mocy 160 KM z napędem na przednią oś i nową dwusprzęgłową automatyczną skrzynią DCT polski odbiorca może kupić już od 114 500 złotych (wersja Acenta).

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA