Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Nissan dba o bezpieczeństwo

Pierwszy z nich, zwany Acceleration Suppression (Tłumienie Przyspieszenia), wykorzystuje czujniki i cztery kamery, dzięki którym stwierdza, czy kierowca przypadkiem nie wcisnął pedału gazu zamiast hamulca. Rozwiązanie to może przydać się na parkingu, gdy system automatycznie zahamuje auto, unikając kolizji z innym pojazdem, czy ścianą.

Drugi system, zaprezentowany przez Nissana wykorzystuje kamery do rozpoznawania przeszkód w postaci innych aut, czy przechodniów. W razie potrzeby ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i zapaleniem się odpowiedniej kontrolki na panelu zegarów.

Trzeci z systemów mierzy odległość od poprzedzających pojazdów i jeśli stwierdzi, że auto jest zbyt blisko, również ostrzeże kierowcę sygnałem dźwiękowym i odpowiednią kontrolką. Nie ma jednak mowy o tym, by chciał zastąpić kierowcę i wyhamować zamiast niego.

Jak działają opisane rozwiązania możecie zobaczyć w poniższych materiałach wideo:

 

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 54 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Ten pierwszy typowo to na rynek US. Przypomniała mi się sprawa Toyoty. Niby hamowali, niby przyśpieszali a faktycznie ściema z tą nagonką. Takie i bardziej zaawansowane systemy to już oferują Ford, VW. Niemcy jeszcze dalej idą - TAP.
  garfield, 2011-10-15 21:01:09
 • avatar
  zgłoś
  Naszpikowanie elektroniką potężne, ale tak patrząc to są to systemy, które naprawdę mogą się przydać. Kwestia tego czy co rusz nie będzie nam coś pikać w samochodzie, bo przy dzisiejszej jeździe innych kierowców oraz naszej jest to możliwe.
  ~Samuraj, 2011-10-14 10:45:34
 • avatar
  zgłoś
  Japoński producent pokazał jak działają jego systemy wspomagające kierowcę, m.in. zapobiegające przypadkowemu przyspieszeniu.
  auto motor i sport, 2011-10-14 10:08:40
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij