Nissan gotowy na Le Mans: GT-R LM NISMO

Nissan wybrał sobie dość spektakularny sposób na prezentację swojej wyścigówki przygotowanej na Le Mans. GT-R LM NISMO światło dzienne ujrzał podczas przerwy reklamowej tegorocznego Super Bowl.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 57 640 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Dla niewtajemniczonych należy wytłumaczyć, że czas reklamowy podczas przerw w Super Bowl to najdroższy czas antenowy na całym świecie, a wyświetlane podczas niego reklamy ocierają się o miano małych, filmowych dzieł sztuki.

REKLAMA

Dlatego też ludzie z marketingu Nissana są tak dumni z zaprezentowania wyścigówki w tym szczególnym czasie łącząc ze sobą w pewien sposób dwa wielkie wydarzenia ze świata sportu.

Dumni są także konstruktorzy Nissana oraz Nismo, lecz nie tyle z samej reklamy co z ich pojazdu przygotowanego specjalnie na udział w tegorocznym Le Mans. Stworzyli innowacyjny pojazd, który zapewnić ma równą walkę z najlepszymi konstruktorami na świecie. To co najbardziej zaskakujące w tym pojeździe to fakt, że jest on przednionapędowy, a to mocno odróżnia go od całej stawki startującej w tym wyścigu. W Nissanie są pewni, że ich bolid wyposażony w 3-litrowy, podwójnie uturbiony  silnik V6 oraz system KERS zapewni im pewne wejście do świata Le Mans.  

Zgodnie z najnowszymi trendami bolid Nissana jest oczywiście hybrydą, która w szczytowych momentach może zapewniać nawet 1250 KM! Kiedy uświadomimy sobie, że ta ogromna moc napędzać ma pojazd ważący 880 kg to nie mamy wątpliwości, że tegoroczne Le Mans z udziałem Nissana będzie miało bardzo interesujący przebieg. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA