Nissan i Daimler wspólnie zbudują pickupa

Strategiczna współpraca Daimlera, Renault i Nissana rozpoczęła się 10 kwietnia 2010 r. Teraz rozszerzają działalność, czego owocem ma być jednotonowy pickup.

pickup, pick-up
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Współpraca Daimlera i Nissana ma dotyczyć średniego pickupa stworzonego dla Mercedesa. Auto będzie opierało się na Nissanie NP300, ale Mercedes sam dostosuje nowy model do potrzeb swoich klientów. Pojazd będzie miał wszystkie charakterystyczne cechy i detale typowe dla niemieckiej marki.

Pickup ma mieć podwójną kabinę i będzie przeznaczony do użytku prywatnego i służbowego. Auto ma podbijać rynki europejskie, australijskie, południowo afrykańskie i południowo amerykańskie.

Obok Mercedesa także Renault chce wprowadzić pierwszego w ofercie pickupa. Auto również ma bazować na modelu NP300, ale będzie prawdopodobnie tańszy od mercedesowskiego odpowiednika.

Mercedes będzie produkowany przez Nissana w zakładach Renault w Cordobie (Argentyna) na rynek Ameryki Łacińskiej. Wszystkie trzy modele będą produkowane w europejskiej fabryce Nissana w Barcelonie (Hiszpania) z przeznaczeniem na pozostałe rynki. Produkcja w obu zakładach produkcyjnych rozpocznie się przed końcem bieżącej dekady.

Zobacz również:
REKLAMA