REKLAMA

Nissan zmienia logo. Nowe oznaczenie dla serii "Z"

Nowe logo Nissana ma się niebawem pojawić na nowych modelach marki. Jednym z nich będzie sportowy następca Nissana 370Z – również z nowym oznaczeniem.

Nissan - nowe logo Materiały prasowe
Nissan - nowe logo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 57 640 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nissan opatentował w kilku krajach świata nową grafikę swojego znaku towarowego. W urzędach patentowych m.in. w Wielkiej Brytanii, Peru, Urugwaju czy Argentynie pojawiły się grafiki, dzięki którym wiemy już, jak wyglądać ma nowe logo Nissana.

REKLAMA

Ale zaraz, czy pokazane na zdjęciu logo nie przypomina wam czegoś? Ci bardziej spostrzegawczy zauważą, że takie właśnie nowe, uproszczone logo znalazło się już w zeszłym roku na koncepcyjnych modelach, prezentowanych w październiku w Tokio.

Zobaczcie sami – na poniższym zdjęciu prezentujemy logo, jakie widzieliśmy już na pokazie Nissana Ariya, debiutującego w październiku 2019 roku, a także na modelu Nissan IMk.

Nissan Ariya z nowym logoMateriały prasowe
Nissan Ariya z nowym logo

Nowy znaczek Nissana, jak już wspomnieliśmy, został maksymalnie uproszczony. Podobne zabiegi zastosowali niedawno choćby BMW i Volkswagen. Chodzi o to, by logo było proste, dwuwymiarowe, dostosowane do wymogów cyfrowej ery. Koniec zatem z chromami, wypukłościami i innymi ozdobnikami.

Napis NISSAN wykorzystuje prostą czcionkę, a nad nim i pod nim, symetrycznie, znalazły się dwa płasko zakończone, ale nie połączone ze sobą łuki. Na samochodzie nowe logo prezentuje się dobrze, nowocześnie i świeżo – co widzieliśmy już we wspomnianych konceptach.

Promocja! Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

REKLAMA

REKLAMA

Nissan Materiały prasowe
Nissan "Z" - nowe logo

Nowe logo następcy Nissana 370Z

Wszystko wskazuje na to, że Nissan jest w trakcie prac nad nowym sportowym modelem z serii „Z”, będącym następcą leciwego Nissana 370Z. Świadczy o tym również opatentowanie nowego logo, zarejestrowanego póki co w Kanadzie i Nowej Zelandii.

Nowe oznaczenie serii „Z” odwołuje się do historii. Podobną czcionkę wykorzystywał bowiem model 240Z z lat 70. ubiegłego stulecia. Jeszcze wtedy oferowany jako Datsun 240Z lub w Japoni jako Nissan Fairlady Z.

Datsun 240ZMateriały prasowe
Datsun 240Z

Litera „Z” w nowym logo jest czcionką szeryfową, ozdobną, z poziomą kreską pośrodku. Niemal identyczna jak znaczek wspomnianego Datsuna 240Z. W związku z powyższym pozostaje mieć nadzieję, że i design nowego sportowego modelu będzie w stylu retro i nawiąże do 240Z z jego okrągłymi, wklęsłymi światłami i pływającą linią boczną.

Datsun 240ZMateriały prasowe
Datsun 240Z

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA