Novitec TuLesto - piękna ta bestia!

Novitec TuLesto
Novitec TuLesto

Niemieccy specjaliści z Novitec stworzyli od podstaw supersportowy "bolid" o nazwie TuLesto dla uczczenia dwudziestej rocznicy istnienia firmy. Pojazd ma 204 centymetry szerokości, 462 centymetry długości i 122 centymetry wysokości przy masie całkowitej na poziomie 1 260 kilogramów.

Głównym celem podczas realizacji projektu było osiągnięcie jak najniższej wagi, dlatego projektanci wykorzystali materiały zwykle stosowane w samochodach wyścigowych. Podwozie i zintegrowaną klatkę bezpieczeństwa wykonano w całości z aluminium, które odznacza się niezwykłą sztywnością oraz niską masą własną. Pozostałe elementy nadwozia zostały dopracowane w tunelu aerodynamicznym, aby stawiały jak najmniejszy opór podczas jazdy z maksymalnymi prędkościami.

Sercem TuLesto jest umieszczony centralne 4,4-litrowy silnik V8 z dwoma sprężarkami, który rozwija moc 777 koni mechanicznych przy 8 200 obr./min oraz 727 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 6 300 obr./min.

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa poniżej 3,4 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi ponad 350 km/h! Warto wspomnieć, że przyspieszenie ze startu zatrzymanego do 300 km/h trwa zaledwie 22,6 sekundy.

Napęd przenoszony jest za pośrednictwem sześciobiegowej, półautomatycznej skrzyni biegów, która pozwala kierowcy zmieniać przełożenia za pomocą dźwigienek umieszczonych przy kierownicy.

Doskonałe właściwości jezdne zapewnia specjalnie zestrojone zawieszenie z regulowanymi amortyzatorami o zmiennym stopniu tłumienia. Nie bez znaczenia są też obręcze aluminiowe w rozmiarze 20- lub 21-cali z tylnymi oponami o szerokości 355 milimetrów.

Podczas manewrowania w mieście i podjazdu pod strome wzniesienia pomaga funkcja automatycznego podnoszenia przodu auta o 4 centymetry, którą aktywuje się za pomocą przycisku umieszczonego w kokpicie. Ogromne ceramiczne tarcze hamulcowe z sześciotłoczkowymi zaciskami pozwalają natomiast skutecznie wyhamować model TuLesto z każdej prędkości.

We wnętrzu, oprócz elementów typowo sportowych, zainstalowano klimatyzację oraz system audio wysokiej klasy. Powstanie jedynie 11 sztuk modelu Novitec TuLesto, a wszyscy właściciele otrzymają od firmy specjalne kubełkowe fotele dopasowane do postury ciała.

Źródło: Moto Target

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA