Nowa Dacia Duster już we wrześniu

Druga generacja rumuńskiego SUV-a będzie dostępna także w wersji z trzema rzędami siedzeń.

Obecna generacja Dacii Duster
Obecna generacja Dacii Duster
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 58 200 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Z uwagi na budżetowy charakter firmy, samochód raczej nie otrzyma najnowszej platformy podłogowej CMF koncernu Renault-Nissan, mimo że do tego koncernu Dacia też należy. Bardziej prawdopodobna jest zmodyfikowana platforma obecnej generacji. Nowy Duster ma jednak znacząco urosnąć w porównaniu do poprzednika i występować z dwiema długościami nadwozia.

Pojazd urośnie z około 4,3 m do 4,5 m w odmianie pięcioosobowej. Ma ona mieć 500-litrowy bagażnik. Dostępna też będzie wersja siedmioosobowa, prawdopodobnie o nazwie Grand. Z długością 4,7 m i 650-litrowym kufrem będzie alternatywą dla np. Skody Kodiaq. SUV rumuńskiej marki otrzyma nowego diesla 1.6 o mocy 130 KM, znanego z Renault. Poza tym w gamie jednostek znajdzie się 4-cylindrowy motor benzynowy 1.2 z turbosprężarką oraz popularny, 1,5 -litrowy diesel.

Jeśli chodzi  o kształt nadwozia, nowy Duster będzie miał podobne proporcje co pierwsze wcielenie. Pojazd otrzyma jednak nowe reflektory oraz zmieniona osłonę chłodnicy. Samochód dalej będzie miał akcenty terenowe, takie jak osłony podwozia czy nakładki na progach. Najprawdopodobniej auto dalej będzie dostępne zarówno z napędem na przednią oś, jak i 4x4.

Podobnie jak poprzednia, także najnowsza Dacia ma przyciągać niską ceną. Odmiana pięcioosobowa ma się zaczynać od 11 000 Euro, a wersja z trzema rzędami siedzeń - od 20 000 Euro. Duster II generacji zadebiutuje we wrześniu na targach we Frankfurcie. Wygląda na to, że samochód powtórzy sukces poprzednika.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA