[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
2.8

Nowa Dacia Duster już we wrześniu

Druga generacja rumuńskiego SUV-a będzie dostępna także w wersji z trzema rzędami siedzeń.

Obecna generacja Dacii Duster Obecna generacja Dacii Duster

Z uwagi na budżetowy charakter firmy, samochód raczej nie otrzyma najnowszej platformy podłogowej CMF koncernu Renault-Nissan, mimo że do tego koncernu Dacia też należy. Bardziej prawdopodobna jest zmodyfikowana platforma obecnej generacji. Nowy Duster ma jednak znacząco urosnąć w porównaniu do poprzednika i występować z dwiema długościami nadwozia.

Pojazd urośnie z około 4,3 m do 4,5 m w odmianie pięcioosobowej. Ma ona mieć 500-litrowy bagażnik. Dostępna też będzie wersja siedmioosobowa, prawdopodobnie o nazwie Grand. Z długością 4,7 m i 650-litrowym kufrem będzie alternatywą dla np. Skody Kodiaq. SUV rumuńskiej marki otrzyma nowego diesla 1.6 o mocy 130 KM, znanego z Renault. Poza tym w gamie jednostek znajdzie się 4-cylindrowy motor benzynowy 1.2 z turbosprężarką oraz popularny, 1,5 -litrowy diesel.

Jeśli chodzi  o kształt nadwozia, nowy Duster będzie miał podobne proporcje co pierwsze wcielenie. Pojazd otrzyma jednak nowe reflektory oraz zmieniona osłonę chłodnicy. Samochód dalej będzie miał akcenty terenowe, takie jak osłony podwozia czy nakładki na progach. Najprawdopodobniej auto dalej będzie dostępne zarówno z napędem na przednią oś, jak i 4x4.

Podobnie jak poprzednia, także najnowsza Dacia ma przyciągać niską ceną. Odmiana pięcioosobowa ma się zaczynać od 11 000 Euro, a wersja z trzema rzędami siedzeń - od 20 000 Euro. Duster II generacji zadebiutuje we wrześniu na targach we Frankfurcie. Wygląda na to, że samochód powtórzy sukces poprzednika.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 64 400 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij