Nowa Dacia Duster - pierwsze zdjęcia

Po siedmiu latach od debiutu Dacia Duster przechodzi gruntowne zmiany. Oto druga generacja popularnego, budżetowego SUV-a.

Dacia Duster 2017
Dacia Duster 2017

Sprzedaż Dacii Duster przekroczyła już łącznie milion egzemplarzy. Nic dziwnego, bo to najtańszy SUV dostępny na rynku, a zarazem jeden z najtańszych samochodów w ogóle. Cena bazowej wersji, sięgająca 40 tys. złotych to poziom nieosiągalny dla znakomitej większości aut segmentu B...

Nie znamy zbyt wielu szczegółów dotyczących nowego Dustera, jako że jego oficjalny debiut nastąpi za kilkanaście dni, na targach we Frankfurcie. Dacia postanowiła jednak podzielić się z nami pierwszymi zdjęciami, choć na razie przedstawiają one auto tylko z zewnątrz.

REKLAMA

Dacia Duster 2017
Dacia Duster 2017

Nowa generacja Dacii Duster pod kątem designu stanowi udaną ewolucję dotychczasowego modelu. Projektantom przyświecała najwyraźniej zasada - "jeśli coś działa, nie naprawiaj". Stylizacja jest wyraźnie odświeżona, ale wciąż na pierwszy rzut oka widać, z którym autem mamy do czynienia.

Pas przedni jest podobny, jak w poprzedniku, ale nieco bardziej "rozciągnięty". Uwagę zwracają tylne, kwadratowe światła w stylu Jeepa Renegade, które zastępują dotychczasowe prostokątne lampy, ułożone w pionie. Delikatny retusz objął profil auta, gdzie dolna linia okien została nieco podniesiona, dodając sylwetce odrobinę lekkości.

REKLAMA

Dacia Duster 2017
Dacia Duster 2017

Całości efektu dodają 17-calowe felgi z lekkich stopów, zmienione relingi dachowe, więcej czarnych plastikowych nakładek w stylu off-roadowym oraz przesunięta o 10 cm do przodu przednia szyba, która ma wyraźnie mniej strome nachylenie. Na koniec nie możemy nie wspomnieć o nowym kolorze nadwozia - efektownej pomarańczy o nazwie Orange Atacama.

O wnętrzu Dacia wspomina w komunikacie prasowym bardzo lakonicznie, zapowiadając "istotne zmiany podnoszące poziom komfortu, widoczne w całkowicie odmienionym wnętrzu o znacznie bardziej prestiżowym wystroju oraz z nowymi elementami wyposażenia".

Co to oznacza, dowiemy się już 12 września, na kiedy zapowiedziana jest premiera samochodu.

Tymczasem, na poniższym filmie możecie doskonale przyjrzeć się, czym różnią się między sobą obie generacje Dacii Duster:

REKLAMA