[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Nowa Dacia Duster - zmiany na dobre

Po siedmiu latach od debiutu Dacia Duster przechodzi gruntowne zmiany. Oto druga generacja popularnego, budżetowego SUV-a.

Dacia Duster 2017 Dacia Duster 2017

Sprzedaż Dacii Duster przekroczyła już łącznie milion egzemplarzy. Nic dziwnego, bo to najtańszy SUV dostępny na rynku, a zarazem jeden z najtańszych samochodów w ogóle. Cena bazowej wersji, sięgająca 40 tys. złotych to poziom nieosiągalny dla znakomitej większości aut segmentu B...

Dacia Duster 2017 Dacia Duster 2017

Nowa generacja Dacii Duster pod kątem designu stanowi udaną ewolucję dotychczasowego modelu. Projektantom przyświecała najwyraźniej zasada - "jeśli coś działa, nie naprawiaj". Stylizacja jest wyraźnie odświeżona, ale wciąż na pierwszy rzut oka widać, z którym autem mamy do czynienia.

Dacia Duster 2017 Dacia Duster 2017

Pas przedni jest podobny, jak w poprzedniku, ale nieco bardziej "rozciągnięty". Uwagę zwracają tylne, kwadratowe światła w stylu Jeepa Renegade, które zastępują dotychczasowe prostokątne lampy, ułożone w pionie. Delikatny retusz objął profil auta, gdzie dolna linia okien została nieco podniesiona, dodając sylwetce odrobinę lekkości.

Dacia Duster 2017 Dacia Duster 2017

Całości efektu dodają 17-calowe felgi z lekkich stopów, zmienione relingi dachowe, więcej czarnych plastikowych nakładek w stylu off-roadowym oraz przesunięta o 10 cm do przodu przednia szyba, która ma wyraźnie mniej strome nachylenie. Na koniec nie możemy nie wspomnieć o nowym kolorze nadwozia - efektownej pomarańczy o nazwie Orange Atacama.

Dacia Duster 2017 Dacia Duster 2017

Jeśli chodzi o wnętrze, tu sporo się zmieniło. Przeprojektowana deska rozdzielcza sprawia dobre wrażenie i nie razi swoją prostotą. Zmieniono położenie opcjonalnego ekranu systemu informacyjno-rozrywkowego, fotele zostały gruntownie przeprojektowane pod kątem trzymania i komfortu, a wszystkie materiały są teraz lepszej jakości.

Dacia Duster 2017 Dacia Duster 2017

Wśród elementów wyposażenia, jakie znaleźć można będzie w nowym Dusterze, są m.in. kamera 360 stopni, asystent martwego pola, kurtynowe poduszki powietrzne, automatyczna klimatyzacja czy bezkluczykowy dostęp do auta.

Dacia Duster 2017 Dacia Duster 2017

Jeśli chodzi o silniki, klienci mają mieć wybór między dwiema benzynowymi jednostkami SCe 115 oraz TCe 125, obie z manualnymi skrzyniami biegów i napędem na jedną lub obie osie. Wśród diesli wybór będzie pomiędzy dCi 90 - wyłącznie z napędem na przód oraz dCi 110 z napędem 2WD lub 4WD. Ten ostatni wariant będzie mógł zostać sparowany z automatyczną przekładnią EDC. Dodatkiem ma być opcjonalna instalacja LPG dla silnika SCe 115.

Ceny nie są jeszcze znane, ale jak podaje producent, wciąż mają być "szokująco niskie" w porównaniu do konkurencji.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 64 400 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij