[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.1

Nowa Dacia Duster - znamy polski cennik

Po siedmiu latach od premiery pierwszej generacji Dacia Duster przechodzi gruntowne zmiany. Polski importer podał właśnie oficjalny cennik Dustera - jest drożej, czy nie? Zobaczcie!

Dacia Duster 2017 Dacia Duster 2017

Sprzedaż Dacii Duster pierwszej generacji przekroczyła już łącznie milion egzemplarzy. Nic dziwnego, bo to najtańszy SUV dostępny na rynku, a zarazem jeden z najtańszych samochodów w ogóle. Cena bazowej wersji, sięgająca 40 tys. złotych to poziom nieosiągalny dla znakomitej większości aut segmentu B...

Nowa generacja Dacii Duster pod kątem designu stanowi udaną ewolucję dotychczasowego modelu. Projektantom przyświecała najwyraźniej zasada - "jeśli coś działa, nie naprawiaj". Stylizacja jest wyraźnie odświeżona, ale wciąż na pierwszy rzut oka widać, z którym autem mamy do czynienia.

Pas przedni jest podobny, jak w poprzedniku, ale nieco bardziej "rozciągnięty". Uwagę zwracają tylne, kwadratowe światła w stylu Jeepa Renegade, które zastępują dotychczasowe prostokątne lampy, ułożone w pionie. Delikatny retusz objął profil auta, gdzie dolna linia okien została nieco podniesiona, dodając sylwetce odrobinę lekkości.

REKLAMA

REKLAMA

Dacia Duster 2017 Dacia Duster 2017

Jeśli chodzi o wnętrze, tu sporo się zmieniło. Przeprojektowana deska rozdzielcza sprawia dobre wrażenie i nie razi swoją prostotą. Zmieniono położenie opcjonalnego ekranu systemu informacyjno-rozrywkowego, fotele zostały gruntownie przeprojektowane pod kątem trzymania i komfortu, a wszystkie materiały są teraz lepszej jakości.

Wśród elementów wyposażenia, jakie znaleźć można będzie w nowym Dusterze, są m.in. kamera 360 stopni, asystent martwego pola, kurtynowe poduszki powietrzne, automatyczna klimatyzacja czy bezkluczykowy dostęp do auta.

Jeśli chodzi o silniki, klienci mają mieć wybór między dwiema benzynowymi jednostkami 1.6 SCe 115 oraz 1.2 TCe 125, obie z manualnymi skrzyniami biegów i napędem na jedną lub obie osie (tylko dla 1.2 TCe). Wśród diesli wybór będzie pomiędzy 1.5 dCi 90 - wyłącznie z napędem na przód oraz 1.5 dCi 110 z napędem 2WD lub 4WD. Ten ostatni wariant będzie mógł zostać sparowany z automatyczną przekładnią EDC. Dodatkiem ma być opcjonalna instalacja LPG dla silnika SCe 115, dostępna w późniejszym terminie.

REKLAMA

Dacia Duster 2017 Dacia Duster 2017

Nowa Dacia Duster - cennik

Teraz przechodzimy do informacji, na które czekacie - cennik. Otóż bazowa cena modelu w wersji Access, napędzana silnikiem o mocy 115 koni mechanicznych, wynosi w dalszym ciagu 39 900 złotych, czyli tu nic się nie zmieniło. W podobnej cenie jest też Duster w kolejnym poziomie wyposażenia, nazwanym teraz Essential - to wydatek 46 400 złotych.

Siłą Dacii Duster jest znakomity napęd czterech kół, który sprawdza się w naprawdę trudnych warunkach. I tu zaskoczenie, bo o ile dostępna wciąż w cenniku "stara" Dacia Duster z napędem 4x4 kosztuje od 58 600 złotych, tak w przypadku nowej generacji cena zaczyna się od 52 900 złotych za model ze 115-konnym silnikiem benzynowym. Wersja 4x4 z dieslem 1.5 dCI 110 KM to wydatek 65 200 złotych - w starym modelu jest to obecnie poziom 69 900 zł.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 64 400 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij