Nowa Dacia – Sandero

Dacia Sandero
Dacia Sandero
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowe auto powstało na płycie podłogowej dobrze znanego Logana. W zawieszeniu zastosowano absolutną klasykę - kolumny McPhersona z przodu i belkę skrętną z tyłu. Inne niż w pierwowzorze są nastawy układu jezdnego, natomiast prześwit jest identyczny, jak w reszcie modeli rumuńskiej marki.

Sandero to dla Dacii powiew świeżości. Ma zupełnie odmienioną, bardziej nowoczesną przednią część nadwozia i unowocześnione wnętrze. W kabinie zmiany może nie są rewolucyjne, ale tu i ówdzie pojawiły się ładniejsze materiały. Nowa jest też kierownicy, drążek zmiany biegów i zegary.

Pod maską pracować może jeden czterech silników do wyboru - dwóch benzynowych (1,4-litrowy o mocy 75 KM i 1,6-litrowy o mocy 90 KM) i dwóch turbodiesli 1,5 dCi. Słabsza wersja tej jednostki wytwarza 70 koni mechanicznych, a mocniejsza - 85.

Bagażnik Sandero mieści przyzwoite 320 litrów przy normalnym układzie siedzeń i 1200 litrów po ich złożeniu. Tylna kanapa może być składana w układzie 60/40.

Nowy model Dacii wjedzie na rynek pod koniec czerwca bieżącego roku. Sandero ma być objęte 3-letnią gwarancją z limitem 100 000 km. Ceny na razie nie są znane.

Źródło: Dacia

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA