Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Nowa Honda City wkracza na rynek

Nowe auto, którego poprzednie wcielenie było do bólu nudne, stylistycznie nawiązuje do najnowszego Accorda. Przeprojektowane nadwozie to nie jedyna zmiana, która zaszła w City. Pod maską znalazł się bowiem nowy silnik benzynowy 1.4 i-VTEC, charakteryzujący się większą mocą i niższym zużyciem paliwa w poprzedniku.

Nowa jednostka napędowa, zastosowana również w nowym modelu Jazz, została wyposażona w system zmiennych faz rozrządu i-VTEC. Zapewnia on porządne osiągi i elastyczność oraz niewielkie zużycie paliwa i emisję substancji do atmosfery.

Silnik osiąga maksymalną moc 100 koni mechanicznych, czyli o 17 więcej niż uprzednio, co pozwala na przeniesienia auta poza granicę 100 km/h w czasie 11,8 sekundy w wersji z mechaniczną skrzynią biegów. To wynik lepszy o 1,6 sekundy niż w odchodzącym modelu! Wersja z automatyczną przekładnią osiąga "setkę" w 14,7 sekundy, czyli o niemal pół sekundy szybciej niż przedtem.

Skrzynia automatyczna to już zupełnie nowa konstrukcja, pozwalająca (po raz pierwszy w historii modelu) na ręczną zmianę biegów przy pomocy dźwigienek umieszczonych przy kierownicy.

W estetycznym i funkcjonalnym wnętrzu auta zastosowano wysokiej jakości materiały. Zwiększona pojemność schowków w kabinie pasażerskiej, łącznie z większym schowkiem przed pasażerem, pozwala lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, a nowy projekt siedzeń zapewnia kierowcy i pasażerom odpowiedni komfort podróżowania.

Konstruktorzy Hondy dopracowali auto też pod względem akustycznym, stosując w strategicznych punktach nadwozia, wnętrza, zawieszenia, komory silnika oraz jego mocowań materiały tłumiące niepożądane hałasy.

Nowa Honda City powstała na płycie podłogowej modelu Jazz. Dłuższy rozstaw osi niż u poprzednika przekłada się na większą ilość miejsca w kabinie pasażerskiej, jak również na lepsze właściwości jezdne.

W Polsce Honda City wejdzie do sprzedaży w lutym 2009 roku. W Europie auto będzie dostępne tylko na kilku rynkach.

Źródło: Honda

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij