Nowa Honda City wkracza na rynek

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowe auto, którego poprzednie wcielenie było do bólu nudne, stylistycznie nawiązuje do najnowszego Accorda. Przeprojektowane nadwozie to nie jedyna zmiana, która zaszła w City. Pod maską znalazł się bowiem nowy silnik benzynowy 1.4 i-VTEC, charakteryzujący się większą mocą i niższym zużyciem paliwa w poprzedniku.

Nowa jednostka napędowa, zastosowana również w nowym modelu Jazz, została wyposażona w system zmiennych faz rozrządu i-VTEC. Zapewnia on porządne osiągi i elastyczność oraz niewielkie zużycie paliwa i emisję substancji do atmosfery.

Silnik osiąga maksymalną moc 100 koni mechanicznych, czyli o 17 więcej niż uprzednio, co pozwala na przeniesienia auta poza granicę 100 km/h w czasie 11,8 sekundy w wersji z mechaniczną skrzynią biegów. To wynik lepszy o 1,6 sekundy niż w odchodzącym modelu! Wersja z automatyczną przekładnią osiąga "setkę" w 14,7 sekundy, czyli o niemal pół sekundy szybciej niż przedtem.

Skrzynia automatyczna to już zupełnie nowa konstrukcja, pozwalająca (po raz pierwszy w historii modelu) na ręczną zmianę biegów przy pomocy dźwigienek umieszczonych przy kierownicy.

W estetycznym i funkcjonalnym wnętrzu auta zastosowano wysokiej jakości materiały. Zwiększona pojemność schowków w kabinie pasażerskiej, łącznie z większym schowkiem przed pasażerem, pozwala lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, a nowy projekt siedzeń zapewnia kierowcy i pasażerom odpowiedni komfort podróżowania.

Konstruktorzy Hondy dopracowali auto też pod względem akustycznym, stosując w strategicznych punktach nadwozia, wnętrza, zawieszenia, komory silnika oraz jego mocowań materiały tłumiące niepożądane hałasy.

Nowa Honda City powstała na płycie podłogowej modelu Jazz. Dłuższy rozstaw osi niż u poprzednika przekłada się na większą ilość miejsca w kabinie pasażerskiej, jak również na lepsze właściwości jezdne.

W Polsce Honda City wejdzie do sprzedaży w lutym 2009 roku. W Europie auto będzie dostępne tylko na kilku rynkach.

Źródło: Honda

 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA