Nowa Honda Civic Type R na wideo

Podczas wizyty na targach w Genewie mieliśmy okazję obejrzeć najnowszego hot hatcha Hondy. Według nas wygląda znakomicie!

Honda Civic Type R
Honda Civic Type R
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Honda Civic Type R to ten rodzaj samochodu, z którego – nawet jeśli jego wygląd niekonieczne każdemu przypasuje – w zasadzie nie chce się wysiadać. Pod maską ma dwulitrowy, turbodoładowany silnik, dzięki któremu na zawołanie prawej stopy do galopu można zapędzić 320 mechanicznych koni, a pod ręką dźwignia 6-biegowej mechanicznej skrzyni, przenoszącej siłę napędową o wartości 400 Nm na przednie koła. Sześciostopniową przekładnię manualną wzbogacono o system kontroli prędkości obrotowych silnika RMCS (ang. Rev Match Control System), dzięki któremu kierowca ma teraz zagwarantowane jeszcze lepsze wyczucie reakcji samochodu.

REKLAMA

Modyfikacjom poddano układ przedniego zawieszenia zwykłej odmiany Civica, oparty na kolumnach MacPhersona. Zmiana geometrii ma gwarantować „stabilizację toru jazdy podczas gwałtownego ruszania i przyspieszania”. Z tyłu, w nowym układzie niezależnego wielowahaczowego zawieszenia zastosowano nowe wahacze o zwiększonej sztywności. Honda zapewnia, że sztywność skrętną nadwozia zwiększono o 38%, więc o wrażenia z jazdy jesteśmy spokojni.

Kierowca będzie mógł sam zdecydować jak ma się zachowywać auto w czasie jazdy. Poza dostępnym w modelu poprzedniej generacji trybem +R, pojawił się również nowy tryb Comfort. Zależnie od wyboru dokonanego przez kierowcę, zmianie ulega charakterystyka tłumienia amortyzatorów, siła wspomagania w układzie kierowniczym, skok i kultura pracy drążka zmiany przełożeń, a także sposób reakcji przepustnicy. Jesteśmy bardzo ciekawi jak to wszystko wypadnie w praktyce. Pierwsze egzemplarze wyjadą z fabryki w lecie i już ostrzymy sobie zęby na dogłębny test.Zobacz także:
REKLAMA