[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Nowa Honda Civic Type R za 200 tys. dolarów

Honda Civic Type R z numerem 1 trafiła w ręce pierwszego właściciela. Wyjątkowy egzemplarz został sprzedany za, bagatela, 200 tys. dolarów!

Honda Civic Type R Honda Civic Type R nr 01

O co chodzi? Już wyjaśniamy. Honda przekazała pierwszy wyprodukowany egzemplarz topowego modelu Civic Type R nowej generacji na aukcję charytatywną. To jeden ze sposobów świętowania faktu, że Civic Type R po raz pierwszy trafi do oficjalnej sprzedaży za Oceanem.

Honda od ćwierć wieku współpracuje z fundacją Pediatric Brain Tumor Foundation, która pomaga dzieciom z nowotworami mózgu. Wybór był więc oczywisty, a liczba zainteresowanych aukcją przerosła wszelkie oczekiwania.

Po zaciętej walce i bitwie na oferty, licytacja zakończyła się na kwocie 200 tys. dolarów, którą zaproponował anonimowy darczyńca o nicku "happycappyauto". To cena niemal sześciokrotnie wyższa, niż wartość bazowej wersji dostępnej w nowym cenniku. W ręce szczęśliwego zwycięzcy trafi teraz wyjątkowy egzemplarz granatowej Hondy Civic Type R z numerem 01.

Przypomnijmy, że nowa generacja Civica Type R napędzana jest 2-litrowym silnikiem turbo o mocy 320 KM i 400 Nm momentu obrotowego. Do japońskiego hot-hatcha należy też obecny rekord Północnej Pętli toru Nurburgring, wynoszący 7 min 43,8 s. Civic pobił w ten sposób wynik Volkswagena Golfa GTI Clubsport S. Japoński model był szybszy aż o 5,41 sekundy. Warto dodać, że od poprzedniego Type R nowy model jest szybszy z kolei o 6,8 sekundy.

Co prawda rekord ten został pobity przez samochód w wersji przedprodukcyjnej, w którego wnętrzu zamontowano klatkę, a na obręcze założono opony torowe, choć dopuszczone też do użytku na drogach publicznych, ale Honda podkreśla, że pod względem technicznym ten egzemplarz nie różni się od samochodu, który zobaczymy w salonach w dalszej części roku.

Nadwozie Hondy Civic Type R jest teraz lżejsze o 16 kg, a jego sztywność skrętną poprawiono o 38 proc., dzięki czemu samochód pewniej i stabilniej prowadzi się w zakrętach. Kierowca będzie mógł sam zdecydować jak ma się zachowywać auto w czasie jazdy. Poza dostępnym również w modelu poprzedniej generacji trybem +R, pojawił się również nowy tryb Comfort.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 80 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij