Nowa Honda Civic debiutuje w USA

Honda pokazała nowego Civica, ale w wersji sedan i specyfikacji przygotowanej na rynek amerykański. Na razie nie ma potwierdzonych informacji kiedy auto pojawi się w europejskim wariancie.

Honda Civic X sedan (USA)
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

W standardzie Civic sedan posiada światła dzienne i tylne składające się z diod LED. W opcji amerykański klient może zamówić pełne reflektory przednie, bazujące na technologii LED. Civic zza Oceanu wyróżnia się bardziej nowocześniejszym przodem, w porównaniu do poprzednika. Szeroka listwa, w którą zostało wkomponowane logo Hondy została wmontowana pomiędzy reflektorami, a skrajną część maski. Z tyłu linia nadwozia bardzo przypomina tę spotykaną w takich autach, jak Audi A7. Reflektory tylne mają formę ostrej bryły w kształcie litery "C".

REKLAMA

Honda Civic sedan jest lżejsza o ponad 30 kg od poprzednika. W sedanie może pracować jeden z dwóch silników do wyboru - dwulitrowy motor benzynowy lub najnowszy 1,5-litrowy silnik, również benzynowy. Wolnossąca dwulitrówka generuje moc 160 KM, zaś turbodoładowany motor 1,5 l gwarantuje moc 175 KM.

We wnętrzu mamy nowy układ deski rozdzielczej, centralna konsola nie jest już skierowana w stronę kierowcy. Zastosowanie elektrycznego hamulca postojowego sprawiło, że lewarek zmiany biegów trafił na środek tunelu środkowego. Zegary wyświetlane cyfrowo mają nową formę, zaś z górnej części deski rozdzielczej zniknął panel z dodatkowymi ekranami. Zmodyfikowany został również panel klimatyzacji.

Hondę Civic X, przygotowaną pod rynek europejski powinniśmy zobaczyć w przyszłym roku. Całkiem możliwe, że auto zadebiutuje na targach motoryzacyjnych w Genewie. Natomiast Civic sedan będzie jedną z gwiazd kolejnych targów w bieżącym roku, tych organizowanych w Los Angeles.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA