Nowa Honda Civic – duża galeria zdjęć i prezentacja wideo

Honda Civic
Honda Civic dziewiątej generacji
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

To już dziewiąta generacja modelu Civic. Od chwili pierwszej prezentacji modelu w 1972 roku na ten w niektórych kręgach kultowy model znalazło się ponad 20 milionów chętnych. Nowy model ma znacznie poprawić ten wynik.

Inżynierowie Hondy nie zdecydowali się na radykalne zmiany wyglądu - mamy do czynienia z kilkoma poprawkami mającymi na celu zmniejszenie oporu powietrza. Auto jest 10 mm szersze i 20 mm niższe od poprzednika. Ma być też bardziej komfortowe i lepiej izolować hałasy dobiegające z zewnątrz.

Civic dziewiątej generacji sprzedawany będzie w trzech wersjach silnikowych. Podstawowa to 1,4-litrowy i-VTEC o mocy 100 KM i momencie obrotowym o wartości 127 Nm. Przyspieszenie do setki trudno w tym przypadku nazwać sprintem - zajmuje 13,4 sekund, ale za to auto może pochwalić się wynikiem w kategorii zużycia paliwa - średnio 5,4 litra na 100 km.

Kolejny na liście jest również benzynowy i-VTEC - o pojemności 1,8 litra i mocy 142 KM. 174 Nm momentu obrotowego pozwalają na przyspieszenie do setki w 9,1 sekundy, a średnie zużycie paliwa w przypadku tej jednostki jest niewiele większe niż w poprzedniej - wynosić ma 5,8 litra.

Najbardziej ekonomiczny ma być oczywiście silnik wysokoprężny. 2,2-litrowy diesel i-DTEC ma 2,2 litra pojemności, 350 Nm momentu obrotowego, do setki startuje w 8,5 sekundy i pali średnio 4,2 litra na 100 km.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA