Nowa Honda Civic w wersji hatchback

Honda Civic nowej generacji zadebiutowała już w formie eleganckiego sedana, czas zatem na odmianę hatchback. Na razie mamy pierwsze zdjęcie, a całość zobaczymy 23 czerwca.

Honda Civic XI hatchback fot. materiały prasowe
Honda Civic XI hatchback
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Nowa Honda Civic XI została oficjalnie zaprezentowana w wersji produkcyjnej pod koniec kwietnia tego roku. Auto w nowej odsłonie nabrało eleganckiego sznytu, a gładkie linie i smukła sylwetka sedana sprawiły, że nowy Civic wygląda po prostu nudno, zwłaszcza patrząc na poprzedników.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Mieliśmy przy tym nadzieję, że może hatchback wprowadzi odrobinę szaleństwa, na miarę poprzednich generacji, ale jak pokazuje pierwsze zdjęcie, Civic tym razem wydoroślał. Efektu „wow” nie ma, młodych klientów japońskiemu kompaktowi zapewne nie przybędzie, ale może to ukłon w stronę tradycjonalistów?

Honda Civic XI hatchbackfot. materiały prasowe
Honda Civic XI hatchback

Co wiemy o Hondzie Civic hatchback? Na pewno to, że – jak wspomnieliśmy – będzie mieć bardziej dojrzały wygląd, w stosunku do odważnie stylizowanych, żeby nie powiedzieć „młodzieżowych”, poprzednich generacji. Hatchback przejmie od sedana design przodu, z wysuniętym nosem oraz gładkie linie boczne, z minimum przyciągających wzrok przetłoczeń. Stylistycznym smaczkiem będzie natomiast zapowiadana listwa świetlna, łącząca klosze tylnych lamp. Na oficjalne potwierdzenie i fotografie musimy jednak zaczekać.

Honda Civic XIfot. materiały prasowe
Honda Civic XI

Jeśli chodzi o wnętrze nowego Civika, to możemy oprzeć się na tym, co zostało pokazane w sedanie, bo też trudno przypuszczać, że hatchback zaskoczy nas inną deską rozdzielczą. Mogą pojawić się różnice w kolorach i materiałach tapicerskich, ale to detale. Warto zatem przypomnieć, jak wygląda kabina Hondy Civic sedan. Tutaj jest naprawdę ładnie i elegancko, a projektantom udało się znaleźć kompromis między nowoczesnością – patrz ekran cyfrowych zegarów i 9-calowy wyświetlacz centralny (7 cali w standardzie), a ergonomią – patrz pozostawienie pokręteł i najważniejszych przycisków, w tym sterowania układem nawigacji.

Naszą uwagę zwróciła przy tym stylowa kratka w fakturze plastra miodu, która biegnie przez całą szerokość samochodu, tworząc bardzo elegancki motyw, trochę w stylu retro. Inną ważną nowością jest rezygnacja z koszmarnie rysującego się i łapiącego kurz oraz odciski palców piano black na rzecz srebrnej, matowej powierzchni wokół dźwigni zmiany biegów.

Nowa Honda Civic będzie powstawać w amerykańskich zakładach marki w Greensburg w stanie Indiana, natomiast sedan budowany będzie w Alliston, w Kanadzie.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA