REKLAMA

Nowa Honda Jazz. Premiera w Tokio

Na salonie samochodowym w Tokio debiutuje nowa generacja Hondy Jazz, znanej na wielu rynkach jako Honda Fit.

Honda Jazz/Fit 2019 Materiały prasowe
Honda Jazz/Fit 2019
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 94 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Honda Jazz jest obecna na rynku od wielu lat, obecnie w swojej trzeciej generacji. Słynie ze sprytnie rozplanowanego, przestronnego wnętrza oraz praktycznych rozwiązań. Na salonie samochodowym w Tokio zaprezentowana została właśnie czwarta generacja modelu – tam oferowanego jako Honda Fit.

REKLAMA

I od razu spieszymy poinformować, że u nas nowa Honda Jazz będzie oferowana wyłącznie z napędem hybrydowym, ale pojawi się też pseudoterenowa wersja Jazz Crosstar, będąca odpowiedzią na wciąż rosnący popyt na wszelkiego rodzaju crossovery. Ale po kolei.

Honda Jazz – nadwozie i wnętrze

Nowa generacja Hondy Jazz nie zaskoczyła nas niczym, jeśli chodzi o sylwetkę nadwozia. Jest to wciąż zgrabny minivan, z bardzo krótkimi zwisami z przodu i z tyłu. Stylistyka? Trudno jej tak naprawdę coś zarzucić.

Jak to w przypadku SUV-ów Hondy, design auta jest niepozorny i można powiedzieć – spokojny, zwłaszcza w porównaniu z poprzednikiem. Auto nie rzuca się w oczy i na ulicy nie będzie się wyróżniać. Uwagę zwracają natomiast sporych rozmiarów reflektory i nisko schodząca linia maski, zlewająca się między światła.

Zobacz także: Mitsubishi Eclipse Cross - jak z kosztami eksploatacji?

REKLAMA

REKLAMA

Honda Jazz/Fit 2019 Materiały prasowe
Honda Jazz/Fit 2019

W wersji Crosstar Honda Jazz otrzyma większy prześwit, zmienioną atrapę chłodnicy, nowe zderzaki, nakładki na nadkola z czarnego plastiku czy hydrofobową tapicerkę, którą łatwo umyć z błota. O ile ktoś odważy się tym autem wjechać w błoto większe, niż kałuża na leśnym parkingu.

Producent obiecuje znaczącą poprawę widoczności. Cienki przedni słupek nie tylko mniej zasłania, ale ma większą sztywność, oferując bezpieczeństwo podczas dachowania.

Pozostając przy kabinie Jazza - nie mogło zabraknąć sztandarowego rozwiązania Hondy, czyli Magic Seats, w którym tylne siedzenia można unieść do góry, włącznie z siedziskami, uzyskując możliwość przewożenia wysokich przedmiotów. Na przykład kwiatów doniczkowych.

Honda Fit, a być może także i Jazz, oferowana będzie w wersjach wyposażenia Basic, Home, Ness, Crosstar oraz Luxe. W topowej odmianie dostaniemy m.in. skórzaną tapicerkę foteli, chromowane detale w kabinie czy 16-calowe obręcze kół.

Zobacz także: nowe SUV-y Volkswagena - nadchodzące premiery

REKLAMA

Honda Jazz/Fit 2019 Materiały prasowe
Honda Jazz/Fit 2019

Honda Jazz – silnik i napęd

Producent nie podał jeszcze szczegółów odnośnie danych technicznych napędu. Wiemy jednak, że będzie to system hybrydowy e:HEV, z dwoma silnikami – jednym spalinowym i jednym elektrycznym. Później podobna konstrukcja pojawić się ma w Hondzie Accord.

Nie wiemy nic o mocy napędu, osiągach samochodu ani innych rozwiązaniach technicznych. Wiadomo natomiast, że nowy Jazz otrzyma najnowszy system łączności Honda Connect, pozwalający na sterowanie wybranymi funkcjami samochodu za pośrednictwem aplikacji na smartfon.

Honda Fit, prezentowana właśnie w Tokio, pojawi się w sprzedaży w lutym 2020 roku. Nie znamy jeszcze daty premiery nowej generacji Hondy Jazz na naszym rynku, ani tym bardziej cenowych przymiarek. Będziemy was informować na bieżąco, jak tylko producent uchyli rąbka tej tajemnicy.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA