Nowa Jetta – już w Polsce

Volkswagen Jetta
Volkswagen Jetta
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 690 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jetta bije rekordy popularności w krajach, w których klienci preferują sedany. Sprzedaje się świetnie w USA, jest bestsellerem w Chinach, a teraz ma zainteresować klientów w Europie.

Wersja podstawowa kosztuje 69.390 zł; w ofercie są nowe silniki TDI i TSI (minimalne zużycie paliwa: 4,2 l/100 km), efektywne przekładnie dwusprzęgłowe (DSG) i obszerna lista wyposażenia dodatkowego.

Najoszczędniejszą jednostką w gamie jest silnik 1.6 TDI o mocy 105 KM: w wersji BlueMotion Technology ten turbodiesel z Common Rail zużywa zaledwie 4,2 l/100 km (emisja CO2 109 g/km). Litr więcej potrzebuje benzynowy 1.2 TSI, również o mocy 105 KM, z technologią BlueMotion. Kolejnymi silnikami są: TDI o mocy 140 KM oraz trzy TSI o mocy 122 KM, 160 KM i 200 KM. Wszystkie silniki z wyjątkiem TSI 105 KM mogą być połączone z przekładnią dwusprzęgłową (DSG).

Podstawową linią wyposażenia jest Trendline. Wersja ta posiada sześć poduszek powietrznych (opcjonalnie osiem), światła do jazdy w dzień, sygnalizację niezapiętych pasów bezpieczeństwa, światła awaryjne włączające się automatycznie przy awaryjnym hamowaniu, system ułatwiający ruszanie pod górę, ABS ze wspomaganiem siły hamowania oraz ESP z funkcją podpowiedzi ruchem kierownicy i stabilizacją przyczepy. Do elementów wyposażenia zewnętrznego Jetty Trendline należą opony w rozmiarze 205 na 16-calowych stalowych obręczach, elektrycznie ustawiane i ogrzewane lusterka zewnętrzne z wbudowanymi kierunkowskazami oraz szyby termoizolacyjne o zielonym odcieniu. Wewnątrz komfort poprawiają między innymi takie elementy jak klimatyzacja (Climatic), radio z CD RCD210 z 4 głośnikami, centralny zamek z pilotem, elektrycznie otwierane i zamykane wszystkie okna, wskaźnik temperatury zewnętrznej z sygnalizacją ostrzegawczą w przypadku temperatury poniżej 4 stopni Celsjusza, chromowane pierścienie otworów wentylacji, komputer pokładowy MFA i regulacja wysokości fotela kierowcy. Auto w tej wersji z silnikiem 1.2 TSI kosztuje 69 390 zł, za diesla o tej samej mocy trzeba zapłacić 78 590 zł.

Ceny środkowej wersji wyposażenia Comfortline zaczynają się od 72.590 zł za wersję 1.2 TSI o mocy 105 KM i 81 790 za 1.6 TDI o tej samej mocy. Model ten różni się zewnętrznie między innymi chromowanymi aplikacjami na osłonie chłodnicy i 16-calowymi obręczami Navarra ze stopu metali lekkich z pięcioma ramionami. W środku elementami odróżniającymi Comfortline od Trendline są kieszenie w oparciach przednich foteli, przedni podłokietnik ze schowkiem oraz podłokietnik w oparciu tylnej kanapy z otworem umożliwiających przewożenie długich przedmiotów, komfortowe siedzenia z regulacją w 4 płaszczyznach (pokryte tkaniną w deseniu Sienna), tekstylne dywaniki, pakiet Chrom (m.in. pokrętła świateł i klimatyzacji) oraz tak zwany mały pakiet skórzany (kierownica, gałka dźwigni zmiany biegów i dźwignia hamulca ręcznego obszyte skórą) a także czarne aplikacje (Black Pyramid). Również seryjne są: funkcja obniżenia prawego lusterka podczas cofania oraz cztery lampki do czytania (dwie z przodu, dwie z tyłu).

Najbogatszym wyposażeniem Jetty jest wersja Highline. W cenniku znajdziemy ją z ceną 84 890 za wersję ze 122-konnym silnikiem 1.6 TDI. Tutaj do wyposażenia seryjnego należą - poza elementami z Trendline i Comfortline - 16-calowe obręcze ze stopu metali lekkich, chromowane pierścienie wokół dolnych wlotów powietrza, chromowane listwy pod szybami bocznymi, spryskiwacze reflektorów i reflektory przeciwmgielne z możliwością doświetlania zakrętów.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA