[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Nowa Kia Ceed - już bez apostrofu

Kia zapowiada nadejście nowej generacji modelu Ceed. Zmieni się również nazwa, a raczej sposób jej zapisu.

Kia Ceed Kia Ceed

Kia Ceed zadebiutuje podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie. Na razie możemy obejrzeć pierwszy oficjalny szkic koreańskiego kompaktu, który wygląda bardzo obiecująco.

Zacznijmy od tego, co wiemy na pewno. A na pewno zmieni się nazwa modelu. Dotychczas prawidłowym sposobem zapisywania było użycie małej litery na początku oraz apostrofy przed "d". Teraz zapis został uproszczony. Zamiast Kia cee'd mamy po prostu Kia Ceed.

Idźmy dalej. Producent zapowiada, że na salonie samochodowym w Genewie, razem z pięciodrzwiowym hatchbackiem Kia pokaże także drugą odmianę nadwoziową Ceeda.

REKLAMA

W informacji przesłanej przez Koreańczyków czytamy, że Ceed trzeciej generacji – "zaprojektowany, doskonalony i produkowany w Europie – będzie wyróżniał się innowacyjnymi technologiami na pokładzie, nowoczesnymi silnikami oraz jednocześnie elegancką i dynamiczną sylwetką, a także sportowymi właściwościami jezdnymi".

Nowa Kia Ceed rzeczywiście została zaprojektowana w europejskim centrum designu, które mieści się we Frankfurcie w Niemczech. Design nowego Ceeda nawiązywać będzie do wyglądu sportowej i stylowej Kii Stinger. Będzie więc dynamicznie i - miejmy nadzieję - atrakcyjnie.

Kia obiecuje, że układ jezdny nowego Ceeda, dostrojony do wymagań europejskich dróg i oczekiwań tutejszych kierowców, zagwarantuje większą precyzję prowadzenia i wyższy komfort podróżowania. Jak będzie, przekonamy się podczas jazd testowych.

REKLAMA

Na koniec ciekawostka. Jak pisaliśmy, model nowej generacji otrzymał zmodyfikowaną pisownię nazwy. A wiecie, co tak w ogóle oznacza "ceed"? Ponieważ Kia na każdym kroku podkreśla, że jest bardzo "niemiecka" i "europejska", to odwołanie do tego musiało znaleźć się także w nazwie. A jest to akronim od hasła "Community of Europe, with European Design".  

Nowa Kia Ceed trafi do sprzedaży wyłącznie w Europie, już pod koniec drugiego kwartału 2018 roku.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 540 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij