REKLAMA

Nowa Kia Ceed - już bez apostrofu

Kia zapowiada nadejście nowej generacji modelu Ceed. Zmieni się również nazwa, a raczej sposób jej zapisu.

Kia Ceed
Kia Ceed

Kia Ceed zadebiutuje podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie. Na razie możemy obejrzeć pierwszy oficjalny szkic koreańskiego kompaktu, który wygląda bardzo obiecująco.

Zacznijmy od tego, co wiemy na pewno. A na pewno zmieni się nazwa modelu. Dotychczas prawidłowym sposobem zapisywania było użycie małej litery na początku oraz apostrofy przed "d". Teraz zapis został uproszczony. Zamiast Kia cee'd mamy po prostu Kia Ceed.

Idźmy dalej. Producent zapowiada, że na salonie samochodowym w Genewie, razem z pięciodrzwiowym hatchbackiem Kia pokaże także drugą odmianę nadwoziową Ceeda.

REKLAMA

W informacji przesłanej przez Koreańczyków czytamy, że Ceed trzeciej generacji – "zaprojektowany, doskonalony i produkowany w Europie – będzie wyróżniał się innowacyjnymi technologiami na pokładzie, nowoczesnymi silnikami oraz jednocześnie elegancką i dynamiczną sylwetką, a także sportowymi właściwościami jezdnymi".

Nowa Kia Ceed rzeczywiście została zaprojektowana w europejskim centrum designu, które mieści się we Frankfurcie w Niemczech. Design nowego Ceeda nawiązywać będzie do wyglądu sportowej i stylowej Kii Stinger. Będzie więc dynamicznie i - miejmy nadzieję - atrakcyjnie.

Kia obiecuje, że układ jezdny nowego Ceeda, dostrojony do wymagań europejskich dróg i oczekiwań tutejszych kierowców, zagwarantuje większą precyzję prowadzenia i wyższy komfort podróżowania. Jak będzie, przekonamy się podczas jazd testowych.

REKLAMA

Na koniec ciekawostka. Jak pisaliśmy, model nowej generacji otrzymał zmodyfikowaną pisownię nazwy. A wiecie, co tak w ogóle oznacza "ceed"? Ponieważ Kia na każdym kroku podkreśla, że jest bardzo "niemiecka" i "europejska", to odwołanie do tego musiało znaleźć się także w nazwie. A jest to akronim od hasła "Community of Europe, with European Design".  

Nowa Kia Ceed trafi do sprzedaży wyłącznie w Europie, już pod koniec drugiego kwartału 2018 roku.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA