REKLAMA

Nowa Kia Ceed - pierwsze zdjęcia

Kia Ceed - bo tak teraz zapisuje się nazwę modelu - została oficjalnie zaprezentowana przed debiutem na salonie samochodowym w Genewie. Mamy pierwsze zdjęcia.

Kia Ceed 2018
Kia Ceed 2018

Kia zapowiada nadejście nowej generacji modelu Ceed. Zmieni się przede wszystkim nazwa, a raczej sposób jej zapisu. Dotychczas prawidłowym sposobem zapisywania było użycie małej litery na początku oraz apostrofu przed "d". Teraz zapis został uproszczony. Zamiast Kia cee'd mamy po prostu Kia Ceed.

Nowa Kia Ceed została zaprojektowana w europejskim centrum designu, które mieści się we Frankfurcie w Niemczech. Design nowego Ceeda nawiązuje do wyglądu sportowej i stylowej Kii Stinger. Jest więc dynamicznie i atrakcyjnie.

REKLAMA

Kia Ceed 2018
Kia Ceed 2018

Producent zapowiada, że na salonie samochodowym w Genewie, razem z pięciodrzwiowym hatchbackiem, pokaże także drugą odmianę nadwoziową Ceeda - rodzinne kombi.

Nowy Ceed, skonstruowany na nowej płycie podłogowej "K2", jest o 20 mm szerszy (szerokość auta wynosi 1 800 mm) i 23 mm niższy (wysokość – 1 447 mm) niż model poprzedniej generacji. Nie zmienił się rozstaw osi, który mierzy 2 650 mm. O 20 mm skrócono zwis przedni (do 880 mm) i o tyle samo wydłużono tylny (do 780 mm).

REKLAMA

Kia Ceed 2018
Kia Ceed 2018

Dzięki nowej płycie podłogowej nie tylko wnętrze nowego Ceeda jest przestronniejsze, ale także bagażnik, którego pojemność wynosi 395 litrów. Nowy Ceed oferuje kierowcy niższą pozycję za kierownicą, a pasażerom – większą przestrzeń na wysokości ramion z tyłu oraz więcej miejsca nad głową z przodu.

W kabinie mają się pojawić materiały lepszej niż dotychczas jakości, a projekt deski rozdzielczej ma być bardziej ergonomiczny. Kierowca jest tu w centrum uwagi i też konsola środkowa jest zorientowana w jego kierunku.

REKLAMA

Kia Ceed 2018
Kia Ceed 2018

Na środku, w wyższych wersjach wyposażenia, króluje duży ekran dotykowy, będący centrum sterowania systemami multimedialno-rozrywkowymi. Pod nim znalazło się sporo - jak na współczesne samochody - przycisków i pokręteł. To akurat docenią bardziej konserwatywni kierowcy, dla których wyszukiwanie w czasie jazdy, na gładkiej tafli ekranu, odpowiednich ustawień i funkcji, jest wybitnie niepraktyczne.

REKLAMA

Kia Ceed 2018
Kia Ceed 2018

Wyposażenie seryjne Kii Ceed ma obejmować między innymi automatyczne światła i bezkluczykowy dostęp do samochodu. Za dopłatą natomiast dostaniemy wspomniany, 8-calowy wyświetlacz, a także wysokiej klasy sprzęt audio JBL.

REKLAMA

Kia Ceed 2018
Kia Ceed 2018

Do napędu nowej Kii Ceed posłuży gama silników benzynowych i Diesla. Wśród nich nowy diesel o pojemności 1,6 litra, spełniający surowe normy emisji spalin Euro 6d TEMP. Dostępny będzie w wersjach 115 i 136-konnej. Silniki benzynowe z kolei to 1.0 o mocy 120 KM oraz 1.4 o mocy 100 lub 140 KM.

REKLAMA

Kia Ceed 2018
Kia Ceed 2018

Kia obiecuje, że układ jezdny nowego Ceeda, dostrojony do wymagań europejskich dróg i oczekiwań tutejszych kierowców, zagwarantuje większą precyzję prowadzenia i wyższy komfort podróżowania. Jak będzie, przekonamy się podczas jazd testowych, ale sądząc po bliskim pokrewieństwie z bardzo udanym Hyundaiem i30, Kia nie rzuca słów na wiatr.

REKLAMA

Kia Ceed 2018
Kia Ceed 2018

Nowa Kia Ceed trafi do sprzedaży wyłącznie w Europie, już pod koniec drugiego kwartału 2018 roku. Więcej dowiemy się podczas prezentacji na salonie samochodowym w Genewie.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA