Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.7

Nowa Kia Cee’d w 2017 roku

Żeby wyrobić sobie renomę i szacunek wśród klientów koreańscy producenci muszą wciąż ciężko pracować. Nowa generacja Kii Cee'd już przechodzi testy, by w roku 2017 nawiązać równą walkę z klasowymi rywalami. 

fot. autocar.co.uk

Napotkana gdzieś na testach w zimnej Skandynawii „Kijanka” swoim pełnym kamuflażem nie pozwala nam dostrzec żadnych stylistycznych smaczków. Jednak wcale nie wstydzi się tego, co chowa pod maską, więc śmiało unosi ją przed obiektywem aparatu. Znajdujemy tam nowy, trzycylindrowy silnik T-GDI o pojemności jednego litra. No może nie jest taki zupełnie nowy, bo swój debiut miał już miesiąc temu na Targach Motoryzacyjnych w Genewie przy okazji prezentacji aktualnego Cee’d-a w wersji GT Line.

fot. autocar.co.uk
   

W całej gamie silnikowej do wspomnianego silnika na pewno dołączą inne, równie wydajne jednostki benzynowe oraz diesle. Na tą chwilę, wyposażenie koreańskiego hatchbacka w napęd hybrydowy nie jest planowane.

Jeśli chodzi o stylistykę nadwozia, rewolucji pewnie nie będzie. Spodziewamy się kontynuacji tego, co reprezentuje sobą obecne wcielenie Cee’d-a. Nieco więcej zmian prawdopodobnie zajdzie się wewnątrz auta, gdzie zastosowanie znajdą pomysły, które już dziś znalazły zastosowanie w kokpicie nowej Kii Optimy, zaprezentowanej dopiero co, na targach w Nowym Yorku. 

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Może przy najmniej raz nie będą ściągać od Toyoty

  ~gienio832, 2015-05-25 23:30:57
 • avatar
  zgłoś
  <p>Zamaskowana Kia Cee’d po raz pierwszy została przyłapana na testach przed swoim debiutem spodziewanym na rok 2017.&nbsp;</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Nowa-Kia-Ceed-w-2017-roku,19468,1">Zobacz artykuł</a>
  auto motor i sport, 2015-04-10 09:08:48
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij