REKLAMA

Nowa Kia Optima. Na razie jako Kia K5

Kia Optima nie miała szczęścia na naszym rynku, ale globalnie ten model ma duże wzięcie. Właśnie pojawiła się nowa generacja – na razie jest to Kia K5.

Kia Optima 2019 Materiały prasowe
Kia K5, czyli koreańska Optima
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 990 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Kia Optima na rodzimym rynku południowokoreańskim nazywa się Kia K5 i w takiej też wersji samochód ten został póki co zaprezentowany. Szósta generacja modelu ujrzała światło dzienne i już za niespełna miesiąc trafi do sprzedaży.

Średniej wielkości sedany, a do takich zalicza się nowa Kia K5 (Optima), cieszą się wciąż niemałą popularnością, choć ta sukcesywnie spada. Na naszym rynku wybierają je przeważnie firmy, jako pojazdy dla managerów oraz floty.

Kia Optima wycofana z Polski

Jeśli chodzi o Kię Optimę, ta debiutowała w 2015 roku, a w zeszłym roku przeszła face lifting. Zainteresowanie nią jest jednak na tyle nieduże, że Kia Motors Polska podjęła niedawno decyzję o wycofaniu tego modelu ze swojej oferty.

Być może prezentacja nowego wcielenia Optimy pozwoli sedanowi segmentu D powrócić do polskich cenników. Jej wygląd jest bowiem bardzo obiecujący. Na ewentualne decyzje musimy jednak zaczekać, bo choć Kia K5 wchodzi niebawem do sprzedaży na rodzimym rynku, to w Europie Optimę zobaczymy prawdopodobnie dopiero wiosną na salonie samochodowym w Genewie.

Zobacz także: znamy cenę elektrycznego Volkswagena ID.3

REKLAMA

REKLAMA

Kia Optima 2019 Materiały prasowe
Kia K5, czyli koreańska Optima

Kia Optima – nadwozie i wnętrze

Płynna linia nadwozia dodaje elegancji, z kolei przód z wąskim pasem grilla i odważnie stylizowanych reflektorów prezentuje się drapieżnie i z charakterem. Pasuje do niego tył, gdzie znajdziemy klosze lamp połączone świetlną listwą, a także rasowe otwory w zderzaku, pseudodyfuzor oraz płaskie końcówki wydechu – czy może raczej jego atrapy.

Do wyboru będzie szeroki wachlarz opcji wielkości i wzorów felg – od 16-calowych aż po 19-calowe obręcze kół.

Pozostając przy nadwoziu, urosło ono nieco w porównaniu do obecnej Optimy – o 5 cm na długość i 2,5 cm na szerokość. Z kolei wysokość zmniejszyła się o 2 cm. Rozstaw osi jest o 4,5 cm większy, zapewniając lepsze prowadzenie i więcej miejsca w kabinie.

Całkowite wymiary nowej Kii Optimy to 4905 mm długości, 1860 mm szerokości i 1445 mm wysokości, przy rozstawie osi na poziomie 1850 mm.

Zobacz także: Volkswagen w elektrycznej ofensywie

REKLAMA

Kia Optima 2019 Materiały prasowe
Kia K5, czyli koreańska Optima

Przejdźmy jeszcze do wnętrza. To nie zostało pokazane jeszcze na oficjalnych zdjęciach, ale dysponujemy szkicem, który wiele wyjaśnia. Będzie to nowe rozdanie, jeśli chodzi o porównanie do obecnej Optimy. Królować będą ekrany i gładkie powierzchnie.

Przed oczami kierowcy widzimy ekran wirtualnych zegarów, z kolei na środku deski rozdzielczej wkomponowany został szeroki wyświetlacz systemu informacyjno-rozrywkowego. Uwagę zwraca wielofunkcyjna kierownica, na której zgromadzono całkiem pokaźną liczbę przycisków i pokręteł.

Jak wspomnieliśmy, europejska wersja Kii Optimy zostanie pokazana w przyszłym roku, prawdopodobnie w Genewie. Spodziewamy się, że jej design będzie taki sam, jak debiutującej właśnie Kii K5. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA