Nowa Kia Rio - praktyczna i bezpieczna

Internet zapełnił się zdjęciami zapowiadającymi nową wersję koreańskiego auta miejskiego - nowej Kii Rio. Samochód charakteryzować ma się praktycznym wnętrzem oraz kompletem elektronicznych systemów bezpieczeństwa.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 57 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Samochód, który widać na zdjęciach, w prawdziwej formie zobaczymy podczas zbliżającego się salonu samochodowego w Paryżu. Ten pięciodrzwiowy samochód segmentu B zaskakuje spektakularnym wyglądem - co prawda wielkie koła czy fikuśne wnętrze są przerysowane, więc nieco inaczej będą wyglądały w seryjnym aucie.

Ale to co pozostanie to bardzo dobrze wyglądający przód samochodu, który na myśl przywodzi usportowione modele - "zmrużone" reflektory, kanciasta osłona chłodnicy i pocięty wlotami powietrza zderzak wyglądają świetnie. Świeży wygląd to zasługa trzech biur projektowych, które współpracowały podczas tworzenia tego auta - z Korei, Kalifornii i Niemiec.

Co ciekawe, Kia Rio to do tej pory najlepiej sprzedający się model Kii na całym świecie. Co się zmieni w nowej generacji bestsellera? Z pewnością nowy model będzie nieco większy, będzie miał dłuższy rozstaw osi co z pewnością przyczyni się do zwiększenia miejsca na nogi dla pasażerów siedzących z tyłu. Producent zapowiada, że Rio będzie najbardziej praktycznym samochodem w segmencie. Może oznaczać to m.in. zwiększenie przestrzeni bagażowej.

Z pewnością we wnętrzu samochodu znajdziemy najnowszy system multimedialny obsługujący aplikacje kompatybilne ze smartfonami, czyli Android Auto i Apple CarPlay.

Zobacz także:
REKLAMA