Nowa Kia Sorento już gotowa

Dziś w Korei zaprezentowano nową Kię Sorento. Ma być bardziej funkcjonalna, stylowa i zaawansowana technologicznie od poprzedniczki.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 174 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Projektanci, przy tworzeniu nowej Kii Sorento, dostali wolną rękę. Przemodelowali auto w nowoczesny sposób, rzekomo inspirując się "miejskim wilkiem". Długa maska, niżej poprowadzona linia dachu oraz niewielka powierzchnia szklana powodują, że auto faktycznie wygląda teraz agresywnie.

Duży grill z przodu i zadziorne reflektory dodają Kii charakteru. Z tyłu uwagę przykuwają duże, LED-owe światła i srebrna listwa w dolnej części zderzaka.

Nowa Kia Sorento urosła aż o 95 mm (4780 mm) w długości i 5 mm (1890 mm) w szerokości. Rozstaw osi zwiększył się do 2780 mm.

We wnętrzu nie pożałowano na materiały. Dominują skóra, drewno i wykończenie rodem z klasy premium. Na konsoli centralnej, pierwszy w oczy, rzuca się sporych rozmiarów ekran z interfejsem Kia HMI (Human-machine Interface). Będzie można nim sterować większością urządzeń w samochodzie.

Dostępna będzie wersja 5- lub 7-miejscowa z dzieloną i składaną 40/20/40 kanapą tylną i podwyższonym, składanym podłokietnikiem.

Kia Sorento będzie oferowana z pięcioma silnikami. Trzy benzynowe 2,4 GDI (bezpośredni wtrysk) 2,4 i 3,3 MPI (wielopunktowy wtrysk) oraz dwa diesle 2.0 i 2.2. Do Europy trafią tylko dwie jednostki, 2,4-litrowy GDI oraz 2,2-litrowy turbodiesel, które według prognoz – stanowić będą najczęściej wybierane jednostki napędowe.

Czy nowe Sorento ma szansę zdobyć klientów Hondy CR-V i Hyundaia Santa Fe? Czas pokaże, ale dużo będzie zależało od ceny nowej Kii, która jest jeszcze nie znana.

Światowa premiera nowej Kii Sorento odbędzie się 2 października 2014 podczas Mondial d’Automobile 2014 w Paryżu.

Zobacz także:
REKLAMA