Nowa Kia Sportage wygląda kosmicznie

Kia opublikowała trzy oficjalne szkice nowej generacji modelu Sportage, które wraz ze zdjęciami, które wyciekły z fabryki, dają nam szeroki obraz tego, jaki będzie nowy SUV marki.

Kia Sportage 2022 - szkice fot. materiały prasowe
Kia Sportage 2022 - szkice
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 81 990 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kia publikuje trzy grafiki, na których możemy obejrzeć nową generację modelu Sportage. Bestsellerowy SUV ma być zupełnie nowym rozdaniem tak w kwestii jakości, jak i przede wszystkim stylistyki. Obecny model w chwili debiutu, owszem, zaskakiwał efektownym, żeby nie powiedzieć kontrowersyjnym designem, ale w porównaniu z tym, co styliści marki zaproponowali teraz, możemy mówić o gigantycznym kroku naprzód.

REKLAMA

Kia Sportage 2022 - szkicefot. materiały prasowe
Kia Sportage 2022 - szkice

Patrząc na szkic, prezentujący trzy czwarte przodu samochodu, widzimy pewne podobieństwo do modeli Mitsubishi spod znaku Dynamic Shield. Czyli w zasadzie wszystkich obecnych SUV-ów japońskiej marki. Kiedy jednak spojrzeć na fotografie Kii Sportage, które wyciekły z fabryki, z pełną odpowiedzialnością możemy ocenić, że przy nowej Kii nawet Mitsubishi Eclipse Cross wygląda niemalże zwyczajnie. Czy tak „odjechany” design przyjmie się i nie odstraszy bardziej konserwatywnych klientów, czas pokaże.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kurdistan_Automotive_Blog (@kurdistan_automotive_blog_)

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Kia Sportage 2022 - szkicefot. materiały prasowe
Kia Sportage 2022 - szkice

Przejdźmy na tył. Tutaj z kolei szkic nasuwa pewne skojarzenia z najnowszymi Nissanem Qashqaiem, jeśli chodzi o zarys sylwetki, ale całkiem inne są światła i znacznie dłuższa sekcja przy słupku C, z większą przeszkloną powierzchnią. Nie znamy na razie wymiarów nowego Sportage’a, ale wiele wskazuje na to, że urośnie w stosunku do obecnego modelu.

Kia Sportage 2022 - szkicefot. materiały prasowe
Kia Sportage 2022 - szkice

Producent uraczył nas jeszcze jednym zdjęciem, czy raczej szkicem. I o ile w nadwoziu nie widać praktycznie żadnych nawiązań do nowej elektrycznej Kii EV6, tak deska rozdzielcza przejęła rozwiązanie z długim, zakrzywionym wyświetlaczem, rozciągającym się na ponad połowę szerokości deski rozdzielczej.
Znacznie więcej dowiemy się już w lipcu, kiedy nowa Kia Sportage zadebiutuje na rodzimym rynku, natomiast wersja w specyfikacji europejskiej ma zostać zaprezentowana we wrześniu tego roku.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA