Nowa Lancia Stratos – oficjalnie

Lancia, Stratos
Lancia Stratos

Pod adresem www.new-stratos.com znajduje się strona internetowa, która przybliża internautom projekt okrzyknięty przed kilkoma dniami nowym wcieleniem kultowej rajdówki sprzed lat. Póki co większość danych dotyczących projektu jest niedostępna, ale już w listopadzie planowana jest oficjalna prezentacja auta i wtedy powinniśmy poznać Więcek szczegółów.

Póki co dowiadujemy się, że projekt ten jest prywatną inicjatywą Michaela Stoscheka, niemieckiego biznesmena, zarządzającego piątą w Niemczech firmą produkującą części do samochodów, a prywatnie miłośnika zabytkowych samochodów rajdowych.

Nowy Stratos oparty jest konstrukcyjnie na Ferrari F430, a jego nadwozie wykonano w całości z włókna węglowego. Projekt nadwozia przygotowała Pininfarina.

Nie zapadła jeszcze decyzja czy Stratos będzie jedyny w swoim rodzaju, czy powstanie niewielka seria samochodów przeznaczonych do sprzedaży. Patrząc na powodzenie Alfy Romeo 8C Competizione w USA, pomysł zbudowania kolejnego ciekawego auta  z trzewiami od Ferrari wydaje się być całkiem sensowny.

 

REKLAMA
Zobacz również:
REKLAMA