Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Nowa Lancia Stratos – oficjalnie

Lancia, Stratos Lancia Stratos

Pod adresem www.new-stratos.com znajduje się strona internetowa, która przybliża internautom projekt okrzyknięty przed kilkoma dniami nowym wcieleniem kultowej rajdówki sprzed lat. Póki co większość danych dotyczących projektu jest niedostępna, ale już w listopadzie planowana jest oficjalna prezentacja auta i wtedy powinniśmy poznać Więcek szczegółów.

Póki co dowiadujemy się, że projekt ten jest prywatną inicjatywą Michaela Stoscheka, niemieckiego biznesmena, zarządzającego piątą w Niemczech firmą produkującą części do samochodów, a prywatnie miłośnika zabytkowych samochodów rajdowych.

Nowy Stratos oparty jest konstrukcyjnie na Ferrari F430, a jego nadwozie wykonano w całości z włókna węglowego. Projekt nadwozia przygotowała Pininfarina.

Nie zapadła jeszcze decyzja czy Stratos będzie jedyny w swoim rodzaju, czy powstanie niewielka seria samochodów przeznaczonych do sprzedaży. Patrząc na powodzenie Alfy Romeo 8C Competizione w USA, pomysł zbudowania kolejnego ciekawego auta  z trzewiami od Ferrari wydaje się być całkiem sensowny.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  V8 510 KM i zero elektryki. Na pohybel ekologom
  esper, 2010-08-19 22:38:18
 • avatar
  zgłoś
  To wspaniałe, że są ludzie, dla których najważniejsze są emocje związane z motoryzacją, niż zwykłe oczekiwanie na decyzje koncernów. Wskrzeszenie tak zacnego modelu, w dodatku w tak wyjątkowej formie zasługuje na podziw i szacunek. Choć raz go zobaczyć... Oby więcej takich inicjatyw.
  Wiktor BN, 2010-08-19 21:23:51
 • avatar
  zgłoś
  Nowy model wygląda odrobinę dziwnie, ale zarazem też i oryginalnie. Mam nadzieję, że będzie kontynuował tradycję sportowego i szalonego wozu.
  ~Samuraj002, 2010-08-19 15:37:05
 • avatar
  zgłoś
  Projekt ma własną stronę internetową, na której zdradzono kilka sekretów.
  auto motor i sport, 2010-08-18 08:40:56
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij