[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Nowa Mazda 3 – pierwsze zdjęcie

Nowa generacja Mazdy 3 nadchodzi. Oficjalny debiut zaplanowany został na koniec listopada, podczas salonu samochodowego w Los Angeles.

Mazda 3 2018 Mazda 3 2018

Mazda ogłosiła dziś, że nowa generacja Mazdy 3 będzie miała swoją światową premierę podczas Los Angeles Auto Show, wystawy otwartej dla publiczności od 30 listopada do 9 grudnia br. Póki co producent milczy na temat szczegółów samochodu, publikując jedynie pierwsze oficjalne zdjęcie przedstawiające fragment samochodu.

Z fotografii wynika wyraźnie, że Mazda podtrzymuje trend ostatnich lat, polegający na tym, że zjawiskowe modele koncepcyjne, prezentowane na kolejnych salonach samochodowych, przechodzą w pojazdy produkcyjne w niemal niezmienionej formie.

Jeśli zatem tył nowej Mazdy 3 przywołuje wam w pamięci koncepcyjną Mazdę Kai, to macie rację. W październiku zeszłego roku w Tokio Mazda Kai była prezentowana jako wizja następcy „trójki” właśnie. A to oznacza, że nowy kompakt będzie miał zwartą, sportową sylwetkę. Na pierwszym zdjęciu, na drugim planie, widzimy jeszcze jedno auto – wygląda to na wersję sedan nowej Mazdy.

REKLAMA

REKLAMA

Mazda Kai Concept Mazda Kai Concept

Co ciekawe, kabina Mazdy Kai Concept jest dość minimalistyczna, ale z powodzeniem mogłaby zostać przeniesiona w stosunku 1:1 do modelu produkcyjnego. Nawet ekran rozciągający się od środka deski rozdzielczej niemal do samych drzwi pasażera wygląda całkiem współcześnie. Przecież podobny, choć w mniejszej skali, pomysł mamy w Ferrari GTC4 Lusso - pasażer ma przed sobą ekran, na którym sam wybiera, jakie informacje mają być wyświetlane.

Producent podkreśla przy tym, że nowa Mazda 3 będzie początkiem nowej generacji samochodów Mazdy, które „dostarczą nowego wymiaru przyjemności z prowadzenia klientom na całym świecie”. Cokolwiek to oznacza, wiemy że ostatnia taka rewolucja, pod hasłem „Skyactiv”, wyniosła Mazdę na wyżyny zarówno pod względem stylistyki, jak i użytych technologii, a to przełożyło się na komercyjny sukces.

Jeśli chodzi o nową Mazdę 3, wiemy o niej jeszcze jedno. Poza pięknym nadwoziem, pod maską auta znajdzie się zupełnie nowy silnik Skyactiv X, zwany "benzynowym dieslem". Jak to działa?

REKLAMA

Mazda Kai Concept Mazda Kai Concept

Skyactiv X to pierwsza na rynku jednostka benzynowa o zapłonie samoczynnym - jak w dieslu właśnie. Nie zagłębiając się w szczegóły techniczne, zasada działania silnika jest podobna jak w silnikach Diesla. Mieszanka paliwowo-powietrzna ma być zapalana samoczynnie, dzięki dużej kompresji - jak w dieslach.

Czy oznacza to pozbycie się świec zapłonowych? Nie do końca. Te będą wykorzystywane do zapłonu w określonych warunkach - dużym obciążeniu jednostki czy przy zimnym silniku. Napędy Skyactiv-X będą potrzebować nawet o 30 proc. mniej paliwa, niż oferowane obecnie silniki benzynowe. Zastosowanie sprężarki mechanicznej podniesie dodatkowo maksymalny moment obrotowy, który wzrośnie od 10 do nawet 30 proc.

Oficjalny debiut nowej generacji Mazdy 3 już 28 listopada, podczas dni prasowych salonu samochodowego w Los Angeles.

Zobacz także: Mazda przygotowuje powrót silnika Wankla!

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij