Nowa Mazda CX-3 debiutuje w LA

Do rodziny modeli Mazdy dołącza kolejny członek. Na targach W Los Angeles debiutuje Mazda CX-3.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 90 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Wśród silników Mazdy CX-3 znajdziemy znane z innych modeli, dwa motory - jeden diesel i benzyniak. Wysokoprężna jednostka to 1,5-litrowy SKYACTIV-D, a drugi silnik to 2-litrowy benzyniak z bezpośrednim wtryskiem. Silniki będą dostępne w dwóch wariantach mocy każdy. Do wyboru będzie także napęd przedni lub 4x4.

Stylistyka CX-3 opiera się, podobnie jak w innych modelach, na motywie KODO, czyli "dusza ruchu". Chodzi głównie o to, żeby auto wyglądało dynamicznie i nawet podczas postoju, stwarzało efekt ruchu. Przód przypomina trochę większą Mazdę CX-5, ale tutaj inne są reflektory i oddzielone kierunkowskazy. Przednie listwy ozdobne są grube i sprawiają wrażenie jakby wycięto je z kawałka metalu. Zderzak zaprojektowano tak, aby auto wydawało się większe, niż jest w rzeczywistości.

A jest niemałe. Mierzy 4275 mm długości, 1765 szerokości 1550 wysokości. Rozstaw osi to 2570 mm.

Wnętrze również nawiązuje do CX-5, podobne są kierownica, zegary i deska rozdzielcza. Do Mazdy CX-3 dodano trochę luksusu, wykorzystuje się materiały takie jak biała skóra, czy tajemniczo brzmiący czarny materiał Lux Suede.

W kwestii bezpieczeństwa Mazda ma na pokładzie system i-ACTIVSENSE, który wykorzystuje czujniki i radary i przestrzega kierowcę przed zagrożeniami na drodze.

Na rynki światowe Mazda CX-3 wjedzie wiosną 2015 roku. Najpierw pojawi się w rodzinnej Japonii.

REKLAMA