Nowa Mazda CX-9 jeszcze w tym miesiącu

Polecamy pilnie śledzić nadchodzące targi w Los Angeles. To na nich Mazda zaprezentuje nową CX-9.

Mazda CX-9 szkic
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 69 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Mazda CX-9 to auto, które sporą karierę zrobiło za Oceanem, ale i w Polsce samochód cieszył się dużą popularnością. Do tego stopnia, że w zeszłym roku, polski oddział Mazdy ściągnął nad Wisłę jeszcze kilkadziesiąt egzemplarzy japońskiego SUV-a.

REKLAMA

Japończycy dobrze wiedzą, jak ważnym produktem jest CX-9. I teraz przychodzi czas następcy. Oczywiście Mazda w CX-9 skorzysta, z bardzo dobrze przyjętego, języka projektowego o nazwie KODO. Sporo detali Japończycy pokazali już we Frankfurcie, gdzie debiutował koncepcyjny model Koeru.

Technologicznie, nowe CX-9 zostanie oparte o technologię Skyactiv. Japończycy pożegnają benzynowy silnik V6 o pojemności 3,7 l, który generował moc 277 KM. Teraz pod maskę CX-9 trafi jednostka czterocylindrowa o pojemności 2,5 l. Oczywiście benzynowy motor będzie wspierany przez turbosprężarkę.

Premiera CX-9 będzie miała miejsce 17 listopada podczas dni prasowych Los Angeles Auto Show. Do sprzedaży samochód trafi w przyszłym roku, pierwszy w kolejności jest rynek amerykański. Kiedy dokładnie nowe CX-9 pojawi się w Europie i w Polsce, tego na dzień dzisiejszy nie wiadomo.

A poprzednika nie tak dawno sprawdzaliśmy w naszej redakcji. 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA