REKLAMA

Nowa Skoda Fabia nadchodzi. Pierwsze zdjęcie

Skoda Fabia czwartej generacji pojawi się już na wiosnę tego roku. Producent podgrzewa atmosferę pierwszym zdjęciem, na którym widać co prawda niewiele, ale pokazuje ono zmiany w stylistyce.

Skoda Fabia czwartej generacji fot. materiały prasowe
Skoda Fabia czwartej generacji
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Skoda prezentuje pierwszą zapowiedź czwartej już generacji modelu Fabia, jednego z najpopularniejszych aut czeskiej marki. Wiemy już, że auto będzie większe od poprzednika, a zatem bardziej przestronne i komfortowe. Ta ostatnia cecha ma wynikać w dużej mierze z zastosowania platformy MQB-A0 Grupy Volkswagena, z której korzystają już m.in. obecny Volkswagen Polo czy Seat Ibiza, a także nieco większa Skoda Scala czy Kamiq oraz Audi A1.

Stworzenie Skody Fabii na platformie MQB-A0 pozwoli uzyskać znacznie sztywniejszą konstrukcję nadwozia, ale też umożliwi wyposażenie modelu w nowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa oraz instalację wielu nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, które dotychczas były dostępne dla samochodów wyższych klas.

REKLAMA

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Skoda Fabia – nowe proporcje nadwozia

Widoczna na pierwszym zdjęciu sylwetka nowej Skody Fabii zapowiada nowe proporcje auta. Po rozjaśnieniu przesłanego przez producenta obrazu widać nawet podobieństwo w tej kwestii do obecnej generacji Seata Ibizy.

Skoda Fabia czwartej generacjifot. materiały prasowe
Skoda Fabia czwartej generacji

Seat Ibiza 2018fot. materiały prasowe
Seat Ibiza 2018

Jak wspomnieliśmy, Skoda Fabia czwartej generacji będzie większa od swojej poprzedniczki. Wzrośnie też pojemność bagażnika, która już w obecnej generacji jest powyżej średniej. Dodatkowe 50 litrów pozwoli zabrać o wiele więcej bagażu (aż 380 litrów), co nie jest bez znaczenia, bo przecież u nas od dawna Fabia pełni często rolę jedynego auta w rodzinie, cieszy się też popularnością u firm przewozowych.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Skoda Fabia – silniki

Na koniec strzępy informacji odnośnie jednostek napędowych i skrzyń biegów – tutaj zapowiadane są i manual, i DSG. Jak czytamy w komunikacie prasowym, w czwartej generacji modelu Fabia Skoda postawiła na „najnowszej generacji silniki benzynowe, które łączą wysoką wydajność z niską emisją”. Spodziewamy się zatem odwzorowania gamy napędów ze wspomnianych Ibizy czy Polo.

Światowa premiera nowej Skody Fabia zaplanowana jest na wiosnę 2021 roku, natomiast w najbliższym czasie spodziewamy się wielu publikacji kolejnych strzępów informacji i zdjęć dotyczących tego jednego z najpopularniejszych aut na polskich drogach.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA