Nowa Skoda Fabia zadebiutuje w Paryżu

Nowa Skoda Fabia celuje teraz w trochę młodszą klientelę dlatego design i charakter auta są teraz bardziej dynamiczne. Na pokładzie jest też więcej technologii, a smartfona można połączyć z samochodem. Młodzież powinna być zadowolona.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 60 250 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowa Skoda Fabia czerpie inspiracje z konceptu Vision C, który Skoda pokazała w Genewie. "Ostre linie, odważne kształty i więcej emocji" - takimi wartościami kierowali się styliści, przy projektowaniu nowej Fabii.

Razem z hatchbackiem debiutuje także wersja kombi. Jest aż o 9 cm szersza i 3 cm niższa niż odchodzący poprzednik.

Po raz pierwszy w Fabii zamontowano system MirrorLink, dzięki któremu można połączyć się z samochodem za pomocą smarfona. Będzie można także korzystać z funkcji smartfona z ekranu dotykowego w samochodzie.

Pod maską nowe, czystsze silniki (4 benzynowe i 3 diesle). "Najzieleńszy" z nich to 1.4 TDI GreenLine, który ma zużywać tylko 3,1 litra na 100 km.

W zakresie bezpieczeństwa w nowej Fabii zainstalowano technologie z aut klasy wyższej. Po pierwszy pojawi się tu m.in. system Front Assistant ze zintegrowaną funkcją awaryjnego hamowania, a także Multi-Collision Brake, który ma zmniejszyć ryzyko występowania kolizji.

Z gadżetów - nowa Skoda Fabia będzie miała aż 19 funkcji "Simply Clever". Na razie nie wiadomo, o jakie konkretnie gadżety chodzi, ale możemy przypuszczać, że będą to m.in. parasolka w drzwiach i sprytne schowki.

Nowa Skoda Fabia wejdzie do sprzedaży w listopadzie, a kombi pojawi się na początku przyszłego roku.

Zobacz także:
REKLAMA